SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe 25 Ekim

mimarizm.com / 25 Ekim 2018
Uzun Perşembe kapsamında, Perşembe Sineması’nın ardından Tatsuru Arai’den dizisel müzik ögelerini noise müzikle yorumlayan, evrenin fiziki doğasını algısal deneyimler olarak sunan bir görsel-işitsel performans Açık Sinema'da izlenebilir.

©Tatsuru Arai

Modern toplum kuralları ve tüketim çılgınlığından kaçıp doğaya sığınan; barışa, özgür aşka, feminizme ve bitkisel beslenmeye inanan gençler 1960’ları çağrıştırıyor, değil mi? Freak Out! [Tam Bir Delilik!] ise bambaşka bir döneme uzanarak 1900’de İsviçre’de kurulan ve radikal görüşlü kültür kesimlerinin ilgi odağı olan Monte Verità [Hakikat Tepesi] komününün pek bilinmeyen hikâyesini anlatıyor. Carl Javér’in 2014 yapımı filminin altyazılı gösterimi, Perşembe Sineması kapsamında saat 19.00’da Açık Sinema’da.

Uzun Perşembe programı saat 21.00’de, Berlin’de yaşayan besteci ve sanatçı Tatsuru Arai’nin “Hyper Serial Music” projesinin ikinci bölümü olan Matters-ton performansıyla devam edecek. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bu görsel-işitsel performans, dizisel müzik tarihinden klasik ögeleri noise müzikle yeniden yorumluyor; üç boyutlu uzayda ses ve madde arasındaki ilişkiyi algısal deneyimlere dönüştürmeyi amaçlıyor.

Uzun Perşembe’de, SALT Beyoğlu’ndaki Evrenin Titreşen Işıkları sergisinin yanı sıra Mutfak ve Robinson Crusoe 389 kitabevi ile SALT Galata yapısı saat 22.00’ye kadar açık olacak.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :