Pecha Kucha Night Istanbul Vol 11: "Dünyayı Kim Yönetiyor? Oyun ve Politika"

mimarizm.com / 06 Eylül 2011
Pecha Kucha Night Istanbul Vol 11: Dünyayı Kim Yönetiyor? Oyun ve Politika Pecha Kucha Night (PKN) İstanbul Vol. 11, "Dünyayı Kim Yönetiyor? Oyun ve Politika" başlığı altında 15 Eylül'de Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. PKN İstanbul, 12. İstanbul Bienali ve "Space Invaders: Sanat ve Video Oyunu Çevresi" Sergisi olmak üzere iki önemli etkinlikle ortak hareket ederek Eylül ayında İstanbul'un nabzını tutmaya hazırlanıyor.

15 Eylül 2011 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek Pecha Kucha Night İstanbul'un 11. ayağı, Bienal'in yan etkinliği olarak etkinliğin açılış akşamında Bienal izleyicileri ile buluşacak. Aynı zamanda "Space Invaders" sergisinde eseri bulunan sanatçılardan bazıları da, Pecha Kucha Night İstanbul sahnesinde katılımcıları video ve konsol oyunlarının perde arkasına götürecek.

Bu iki önemli etkinliğin buluştuğu noktada Pecha Kucha Night İstanbul sahnesinde, "oyunlarda dünyayı yönetenler" ile "dünyayı oyunlarla yönetenler"i mercek altına alan konuşmacılar ağırlanacak.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin LCVlerini ilgili e-posta adresineulaştırmaları bekleniyor.


Pecha Kucha Hakkında

Pecha Kucha Night, Şubat 2003'te Klein Dytham Mimarlık'tan Mark Dytham ve Astrid Klein tarafından genç tasarımcıların buluşup ilişkilerini genişlettiği ve işlerini kamusal alanda gösterebildikleri bir etkinlik olarak ortaya çıktı. Pecha Kucha Night bugün kar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak aralarında Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin'in de bulunduğu dünyanın 400ü aşkın kentinde düzenli olarak yapılıyor. 34SOLO, İstanbullu yaratıcı yetenekleri dünyada hızla büyüyen bu yaratıcılık ağına 2009 yılından bu yana yaptığı Pecha Kucha Night İstanbul aktiviteleri ile bağlıyor.

2011 yılında düzenlenen Pecha Kucha Night İstanbul etkinliklerinde sahnede yer alan isimler arasında The Hub İstanbul'dan James Halliday&Fatih Boran Berber, Mimar Julien de Smedt, Tasarımcı Canalp Ürgen, 41?29!'dan Alemşah Öztürk, Nobon'dan Cenk Dereli, WROpen'dan Hakan Sıdalı, Esvedeyn'den Filiz Funda Genc, Aysegul KANTARCI, Mimar Salih Küçüktuna, Mimar Alper Derinboğaz, Doğa İçin Çal'dan Mertkan Yılmazer, Tasarımcı Çağrı Dikilitaş, AMBER'den Ekmel Ertan, İngilizce Öğretmeni John Moorcroft, Ressam Melis Binay, Klasik Keyifler'den Hüsam Süleymangil, Belgeselci Gokce Su Yogurtcuoglu, Japonlar'dan Çağın Türker, Galata Perform'dan Yeşim Özsoy, Box Video'dan Deniz Özgün, IKSV'den Emre Erbirer, BUMK CAZ KOROSU Şefi Masis Aram Gözbek bulunuyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :