Oyun-Sanat-Tasarım Ekseninde Diyaloglar

mimarizm.com / 26 Mayıs 2017
Digi.logue’un yeni sergisi “Everything” kapsamında düzenlenecek panelde, “oyun – sanat – tasarım” ilişkileri ele alınacak.

Dijital dönüşümü desteklemek üzere hayata geçirilen Digi.logue, 1 Haziran’da “oyun-sanat-tasarım” ilişkilerinin ele alınacağı bir panel gerçekleştirecek. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü tarafından bir oyun laboratuvarı olarak kurulan BUG Lab ile birlikte hayata geçirilecek panel, Digi.logue Space’de devam eden David OReilly’nin “Everything” oyunuyla aynı adı taşıyan sergisi kapsamında düzenlenecek. 

Güncel sanatçı ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde doçent olarak görevine devam eden Çağrı Saray, İstanbul Üniversitesi’nde araştırmacı akademisyen olarak çalışan Diğdem Sezen ve oyun tasarımcısı Arda Çevik’in konuşmacı olarak katılacağı panelin moderatörlüğü ve küratörlüğünü, BUG Lab Kurucu Direktörü, Yardımcı Doç. Dr. Güven Çatak üstelenecek. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nün oyun laboratuvarı projesi olan BUG Lab, Türkiye oyun sektörü ve oyun geliştirmek isteyen girişimciler için bir eğitim ve iletişim platformu olmayı amaçlıyor. BUG Lab, bilgisayar oyunlarının yanı sıra oyun içerikli deneyim tasarımı odaklı bir ar-ge merkezi olarak da çalışmalarını sürdürüyor. 

Oyunun, güncel sanata girişiyle, üretim biçimlerinin bir kez daha değiştiğine dikkati çeken Bug Lab kurusucu Güven Çatak, 1 Haziran Perşembe günü, saat 17.00’de Zorlu PSM Digi.logue Space’de düzenlenecek panelde “Oyunun sanatı mıdır bu; yoksa sanatın oyunu mudur?” sorusu üzerine düşünecek ve düşündürecek. 

11 Mayıs’ta, Zorlu PSM, Digi.logue Space’te açılan “Everything  sergisi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :