O Güzel İnsanlar

mimarizm.com / 22 Kasım 2021
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen Zeynep Oral'ın “O Güzel İnsanlar” başlıklı etkinliği 23 Kasım Salı saat 19:30'da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen, Zeynep Oral tarafından çevrim içi* yapılacak “O Güzel İnsanlar” etkinliği 23 Kasım Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Etkinlik Hakkında

Zeynep Oral, sanat, kültür, gezi konularının yanı sıra siyasal, toplumsal konuları da ele alarak dönemini belgeleyen, düşüncelerini aktaran önemli bir gazeteci ve yazar. Diğer taraftan da tanıdığı ve nitelikli özelliklerinin yaygın olarak bilinmesi gerektiğini hissettiği, ‘ona mutluluk veren’ ve ‘zenginleştiren’ kişileri kitaplarında bizlerle paylaşıyor. “O Güzel İnsanlar” adlı kitabı, uzun yıllar boyunca tanıdığı ‘birbirinden güzel, yaratıcı’ insanların farklı özelliklerini ve değerlerini ortaya koyduğu portrelerden oluşuyor.

Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak etkinlik linki;
 
ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632
ZOOM Meeting ID: 216 894 8632
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayın

*

Zeynep Oral Hakkında

Gazeteci ve yazar, feminist, İnsan Hakları savunucusu, barış eylemcisi. Halen Cumhuriyet gazetesi yazarı ve PEN Türkiye Yazarlar Derneği Başkanı'dır. İstanbul'da doğdu. İzmir Amerikan Kız Koleji ve Paris Yüksek Gazetecilik Okulu'nu bitirdi. Sorbonne Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne devam etti. 1967-2001: Milliyet gazetesinde tiyatro eleştirmeni, gazeteci, köşe yazarı, yazı işleri müdürü, sanat kültür editörü olarak çalıştı. 1972'den başlayarak Milliyet Sanat Dergisi'nin kurucu ve yöneticileri arasında yer aldı. Milliyet'ten kovulduğu 2001'de Cumhuriyet gazetesine geçti. Dünyanın birçok merkezinde Türkiye'deki tiyatro, edebiyat, sanat ve çeşitli konularda konferanslar verdi. Yazılarında siyasal-toplumsal olaylarla kültür sanat olayları arasında köprü kurdu ve başta tiyatro olmak üzere sanatı herkese musallat etmeye çalıştı. Sanat, kültür, kadın sorunları ve gezi yazılarıyla; insan hakları ve barış çalışmalarıyla yurtiçi ve yurtdışında birçok ödül kazandı. Türkiye Tiyatro Eleştirmenleri Birliği, Nazım Hikmet Vakfı, KA-DER, Türkiye-Yunanistan Dostluk Derneği, WinPeace: Türkiye-Yunanistan Kadın Barış Girişimi, vb. gibi sayısız sivil toplum örgütünün kurucularından ve yöneticilerindendir. Yedi torunu ve yayınlanmamış birçok kitabı vardır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :