Her Umut Ortak Arar

mimarizm.com / 05 Kasım 2021
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen Nilay Örnek'in “Her Umut Ortak Arar” başlıklı etkinliği 9 Kasım Salı saat 19:30'da gerçekleşecek.

Etkinlik Hakkında

Nilay Örnek, bir hafıza oluşturmaya, tarihe küçük, samimi notlar düşmeye, meraklısına kaynak sunmaya çalışıyor. Bu, son kitabı “Her Umut Ortak Arar”da yer alan mimarlığa, şehre, şehir yaşamına dair yazılarla kıvılcımlanan bir öykü. Kayıt düşme, arşivleme, bir şekilde hayatımıza dokunumuş yapıların hikâyesini anlatma çabası aynı adı taşıyan Instagram hesabı ve herumutortakarar.com adlı internet sayfasında, sözü, fotoğrafı, anısı olan herkesin kolektif katkılarıyla sürüyor.

Nilay Örnek tarafından çevrim içi yapılacak olan “Her Umut Ortak Arar” etkinliği, 9 Kasım Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak etkinlik linki;
 
ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632
ZOOM Meeting ID: 216 894 8632

Ayrıntılı bilgi için tıklayın
 

*

Nilay Örnek Hakkında

1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde öğrenciyken, 1995 yılında Sabah gazetesinde editör olarak gazeteciliğe başladı. Milliyet’te köşe yazarlığı ve editörlük yaptı, arada Önce University of Rutgers’ta, ardından University of Michigan’da Knight Wallace Fellows adlı gazetecilere burs veren önemli bir kuruluşta eğitim aldı.

Kuruluşunda yer aldığı Habertürk Gazetesi, Akşam Gazetesi, gazetevatan.com ve Sözcü Gazetesi’nde yazarlık, yazı işleri müdür yardımcılığı, yayın yönetmenliği gibi çeşitli görevlerde bulundu. Yazılı medyada çalıştığı süreçte, 2.5 sene bir televizyon programı da yaptı.

5 seneyi aşkın süredir Kafa Dergisi‘nde yazıyor, pek çok farklı mecraya dosyalar hazırlıyor. 3 yıla yakın süredir de mesleğini iyi icra ettiğini düşündüğü insanlara “Nasıl Olunur?” sorusunu yönelttiği bir podcast serisini sürdürüyor.

30’ya yakın baskısı yapılan Bütün İyiler Biraz Küskündür isimli ilk kitabı Ekim 2017’de; Her Umut Ortak Arar adlı ikinci kitabı ise Ekim 2019’da yayınlandı.

Son kitabıyla aynı ismi taşıyan Instagram hesabı ve herumutortakarar.com adlı internet sayfasında, kolektif katkıların da yardımıyla, mimari açıdan değerli, hikâyesi olan yapıları anlatıyor, arşivliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :