Nevzat Sayın ile “Gündelik Sanat Olarak Mimarlık” Üretimhane’de

mimarizm.com / 10 Ocak 2022
Üretimhane tarafından düzenlenen Nevzat Sayın'ın “Gündelik Sanat Olarak Mimarlık” başlıklı konuşması ile konuk olacağı etkinlik, 11 Ocak Salı akşamı 19.30'da online olarak gerçekleşecek.

Mimarlık, teknoloji, sanat, kültür, tasarım alanlarında öğrenme programları tasarlayan Üretimhane, Nevzat Sayın’ın konuşmacı olarak yer alacağı “Gündelik Sanat Olarak Mimarlık” başlıklı bir etkinlik düzenliyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik, 11 Ocak Salı akşamı, 19.30-21.00 saatleri arasında Zoom üzerinden online olarak gerçekleşecek.

Nevzat Sayın, “Mekânları cazip kılan, orada olmaktan memnun olmamızı sağlayan şeyler neler?”, “Mimarlık ve sanat, insanları cezbetmek ya da ikna etmek zorunda mıdır?”, “Mimarlar bir tür sanatçı mıdır?” gibi sorulardan hareketle mimarlık ve sanatın benzer yanlarının yanı sıra ayırıcı özelliklerini de tartışmaya açacak.

Ücretsiz kayıt olmak için tıklayın

 

*

Nevzat Sayın Hakkında

1954 yılında Hatay’da doğdu. 1978 yılında Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980’e kadar sosyal konutlar üzerine bir yüksek lisans çalışması; 1984’e kadar usta-çırak yöntemiyle okul sonrası mimarlık eğitimi; 1986’ya kadar bilgi/görgü artırma gezileri ile ilgilendi. 1986’dan bu yana farklı büro yapılanmaları ile mimarlık çalışmalarını sürdürmektedir. Mimarlık kariyeri boyunca yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sergilere katıldı ve ödüller aldı. 2004’te Düşler Düşünceler İşler, 2015’te Bir Yapı Kitabı, 2019’da son on beş senelik üretimini bir araya getirdiği Düşünceler İşler yayımlandı.

NSMH adı altında süren mimarlık çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’nin farklı mimarlık okullarındaki eğitim çalışmalarının bir uzantısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesidir. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, konferanslar, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam etmektedir. Çalışmalarının bir bölümünü mimarlığa ve sanata dair yazılar, röportajlar, sergiler ve yayınlar oluşturmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :