Müller ve Niggli "Dönüşüm Stratejileri"ni Anlatacak

mimarizm.com / 04 Kasım 2016
Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yüksek lisans öğrencileri tarafından hazırlanan haftalık konuşma serisi Mekan Konuşmaları'nın 21. konuğu, Berlin ve Zürih'te faaliyet gösteren EM2N mimarlık ofisinin kurucuları Mathias Müller ve Daniel Niggli.

EM2N mimarlık ofisi kurucuları Mathias Müller ve Daniel Niggli'nin "Strategies of Transformation" (Dönüşüm Stratejileri başlıklı konuşmaları, 7 Kasım Pazartesi günü saat 18.00'de Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsündeki Kazandibi binasında izlenebilir. 

Mathias Müller, Daniel Niggli

Bilgi Yüksek Lisans Atölyesi de 'Dönüşüm'ü Tasarlayacak

Zürih ve Berlin merkezli EM2N, Mathias Müller ve Daniel Niggli ile birlikte 70 kişilik bir tasarım ekibine sahip. Ofis, İsviçre başta olmak üzere uluslararası ölçekte inşaat ve yarışma projeleri gerçekleştiriyor. Çok sayıda ödülün sahibi olan Müller ve Niggli, 2004 yılında Mimarlık dalında ‘Swiss Art Awards’ (İsviçre Sanat Ödülü)'ne de değer görülmüştü. EPFL ve ETH Zurich gibi saygın okullarda ziyaretçi öğretim görevlisi olarak dersler veren ikili, aynı zamanda Berlin ve Zürih'teki inşaat kurullarının ve Architects Group Krokodil'in de üyeleri arasında yer alıyor.

Mathias Müller ve Daniel Niggli, 2016-2017 Güz Dönemi'nde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak ders verecek. İkilinin yürütücülüğünü üstlendiği ‘Transformations’ (Dönüşümler) temalı yüksek lisans mimari tasarım stüdyosunda, İstanbul'un dinamik kentsel alanlarından biri olan ve Maslak ticaret aksında yer alan ‘Atatürk Oto Sanayi Sitesi II. Kısım’ın geleceği üzerine projeler gerçekleştirilecek. Stüdyonun amacı ise, hem yapılı kentsel dokuyu hem de kullanım alanlarını yoğunlaştırarak, burayı gerçek bir kentsel mekana dönüştürmek şeklinde tanımlanıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :