Mimarlar Odası’ndan “Mimar Doğan’lar… Üç Doğan” Kitap Tanıtımı ve Söyleşisi

mimarizm.com / 26 Şubat 2021
Doğan Kuban, Doğan Tekeli ve Doğan Hasol’u konu edinen "Mimar Doğan’lar… Üç Doğan" kitap söyleşisi, Doğan Tekeli ve Doğan Hasol’un katılımı ile Deniz İncedayı’nın moderatörlüğünde 2 Mart 2021, Salı günü gerçekleştirilecek.

TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezi, Türkiye’deki mimarlık ortamının zenginleşmesine önemli katkıları olan Doğan Kuban, Doğan Tekeli ve Doğan Hasol’u konu edinen Mimar Doğan’lar… Üç Doğan kitabını konuşmaya açıyor.

Mimarlar Odası’nın çalışmalarına da her daim katkılarını sunan bu üç önemli ismin, mimarlık ve kent politikaları üzerine Gazeteci Ceren Çıplak Drillat ile yaptıkları söyleşiyi konu edinen Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayımlanan kitabın tanıtımının yanı sıra etkinlikte bir söyleşi ortamının yaratılması hedefleniyor. Türkiye’nin mimarlık politikalarından yola çıkarak güncel mimarlık pratiklerini, koruma ve restorasyon uygulamalarını, kentsel dönüşüm projelerini ve ülkenin gündemini meşgul eden mimarlık merkezli daha pek çok önemli konuyu mercek altına alan söyleşi, bu değerli isimlerin kentleşme üzerine görüşlerini bir kez daha duymamıza olanak sağlıyor.

Doğan Tekeli ve Doğan Hasol’un katılımı ile Deniz İncedayı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek çevrimiçi etkinlik 2 Mart 2021, Salı günü saat 16.00’da Zoom üzerinden düzenlenecek, aynı zamanda TMMOB Mimarlar Odası’nın YouTube kanalından canlı yayınlanacak.

Zoom etkinlik linki için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :