Mimarlar Odası İzmir Mimarlık Haftası Programı

mimarizm.com / 30 Eylül 2022
Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Dünya Mimarlık Haftası'nı, 3 - 8 Ekim 2022 tarihlerinde düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle kutluyor.
Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Dünya Mimarlık Haftası’na 2022 yılında üyeleriyle buluşacağı bir programla hazırlandı. İzmir’de yerel ve küresel mimarlık kültürünü odağa alarak geliştirdiği program kapsamında, ekim ayının ilk haftasında yine çeşitli buluşmalar, paneller, söyleşiler, film gösterimleri, sergiler ve geziler gerçekleştilecek.
 
Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından Dünya Mimarlık Günü ilan edilmiş olan ekim ayının ilk pazartesi gününü takip eden hafta, her sene Mimarlık Haftası olarak kutlanıyor. Birliğin “sağlık için tasarım yılı” olarak ilan etmiş olduğu 2022 yılı Dünya Mimarlık Günü için belirlediği tema “Sağlık için Mimarlık” [“Architecture for Well-being”] oldu. Tema kapsamında, “yapılı çevrenin onu yaşayan insanların sağlığı üzerindeki etkisi akılda tutularak, sağlık ve esenlik için tasarımın, her projede, her uygulamada ve her ölçekte temel bir bileşen olması” konusuna vurgu yapılıyor ve tema “mimarların insanoğlunun fiziksel, duygusal, çevresel, finansal ve sosyal sağlığına nasıl daha iyi katkıda bulunabileceklerini ve bunların tümü üzerinde olumlu bir etki yaratabileceğini incelemek için sağlığı koruyarak ve geliştirerek hayatımızı daha iyi hale getirmede mimarlığın rolünün ötesine geçmesi” konusunda dünya mimarlarına çağrıda bulunuyor.
 
 
Etkinliklere kayıt için;
 
- Açık Ofis etkinlikleri 10 kişi ile sınırlı olup kayıt yaptırmak zorunludur. Kayıt için Sicil Numaranız (mimarlık öğrencileri için gerekmemektedir), Ad ve Soyad, İletişim bilgilerinizi hangi Açık Ofis etkinliğine katılmak istediğinizi belirterek info@izmimod.org.tr adresine e-posta atılması gerekmektedir.
 
- Geziler için kayıt yaptırmak zorunludur. Kayıt için Sicil Numaranız (mimarlık öğrencileri için gerekmemektedir), Ad ve Soyad, İletişim bilgilerinizi ilgili gezinin başlığı ile info@izmimod.org.tr adresine e-posta atılması gerekmektedir.
 
- Atölyeler için kayıt yaptırmak zorunludur. Ad ve Soyad, İletişim bilgilerinizi ilgili atölyenin başlığı ile info@izmimod.org.tr adresine e-posta atılması gerekmektedir. ("Biyofili ile İnsan Odaklı Tasarım" ve "Katlayarak Tasarlamak" atölyeleri sadece öğrencilere açıktır.)
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayın

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :