Han Tümertekin AURA Suare'de

mimarizm.com / 20 Kasım 2019
AURA-İstanbul'un düzenlediği AURA Suare tasarım sohbetlerinin 22 Kasım akşamki konuğu "Şundan Bundan" başlıklı konuşmasıyla Mimar Han Tümertekin.

AURA-İstanbul’un mezunlarını ve tüm dostlarını davet ettiği özel etkinlik serisi, AURA Suare tasarım sohbetlerinde, AURA Dostu deneyimli mimar ve tasarımcılar, mesleki birikimlerini, yaklaşımlarını ve projelerini paylaşmaya devam ediyor. 

Interface Türkiye desteğiyle, 22 Kasım Cuma akşamı gerçekleşecek AURA Suare'nin konuğu "Şundan Bundan" başlıklı konuşmasıyla Mimar Han Tümertekin. Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu etkinlik için kontenjan sınırlıdır. 19:00'da başlayacak olan etkinliğe kayıt için tıklayın.

 

*

Han Tümertekin Hakkında

Han Tümertekin, mimari etkinliğini 1986 yılında İstanbul’da kurduğu Mimarlar ve Han Tümertekin Proje Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. çerçevesinde yürütmektedir. Tümertekin, Türkiye başta olmak üzere, Hollanda, Japonya, Kanada, Birleşik Krallık ve Fransa’da projeler gerçekleştirmiştir. Mimarlık öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Tümertekin, İstanbul Üniversitesi’nde tarihsel koruma konusunda çalışmalar yapmıştır. Mesleki çalışmalarına ek olarak 1992 yılından bu yana mimarlık öğrenimine de katkıda bulunan Tümertekin, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans programının kurucu ve yürütücülerindendir. Harvard Graduate School of DesignEcole Spéciale d’Architecture-Paris ve Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne’da konuk öğretim üyeliği yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası pek çok jüride görev alan Tümertekin verdiği konferanslar ve yönettiği workshop’ lar ile uluslararası mimarlık etkinliklerinde yer almaktadır. DomusAbitareArchitectura Vivad’Architecture, ‘World Atlas of Contemporary Architecture’, ‘Atlas of 21st Century World Architecture’ gibi yayınlar Tümertekin’in çalışmalarına yer vermiştir. Ayrıca seçilmiş projeleri Harvard University Press tarafından bir monografi olarak yayınlanmıştır. 1998 ve 2000 yıllarında Ulusal Mimarlık Ödülü’ne (Türkiye) layık görülen Tümertekin’in çeşitli ulusal ve uluslararası ödülleri vardır. Mies van der Rohe ödüllerinde SM Evi sergilenen Tümertekin, ‘B2 Evi’ ile 2004 Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır. ‘2007 Ağa Han Mimarlık Ödülü jürisinde de yer alan Tümertekin, 2008 yılından bu yana Ağa Han Mimarlık Ödülleri Yönetim Kurulu üyesidir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :