Görselleştirme ve Mimari Metodoloji

mimarizm.com / 14 Ekim 2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, “Görselleştirme ve Mimari Metodoloji” başlıklı bir sunum için Türkiye’ye gelen akademisyen ve mimar Doç. Dr. Ferda Kolatan, bugün (14 Ekim) santralistanbul’da deneyimlerini aktaracak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi “Görselleştirme ve Mimari Metodoloji” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Etkinlikte mimari alanında dünyanın önde gelen isimlerinden Doç. Dr. Ferda Kolatan söz alacak. Yaklaşık 15 öğrencisiyle Türkiye’ye gelen isimlerden Pensilvanya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kolatan, mimari imgenin, mimari söylemdeki rolü üzerine bir sunum yapacak. “Ferda Kolatan’ın PennDesign-İstanbul Atölyesi’nin Ürünü Mimari Temsillere Reaksiyonlar” başlıklı panelde Doç. Dr. Kolatan’ın yapacağı sunuma, BİLGİ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Yalınay Çiftçi ve GAD Mimarlık Kurucusu Gökhan Avcıoğlu tartışmacı olarak eşlik edecek. İngilizce olarak gerçekleştirilecek panelin moderatörlüğünüyse Tasarımcı Gökhan Karakuş üstlenecek.

*

Ferda Kolatan Hakkında
Ferda Kolatan, New York merkezli SU11 Mimarlık ve Tasarım Merkezi’nin kurucu direktörü ve Pensilvanya Üniversitesi öğretim görevlisidir. Mimarlık Diplomasını (Dipl.Ing) RWTH Aachen'den, yüksek mimarlık yüksek lisans derecesini ise (MSAAD) Columbia Üniversitesi'nden aldı. LSL Anma Ödülü ve Tasarımdaki Onur Ödülü'ne layık görüldü. Columbia Üniversitesi, SCI-Arc, Pratt Enstitüsü, RWTH Aachen, Rensselaer Politeknik Enstitüsü, Washington Üniversitesi, CCA, UCAM, British Columbia Üniversitesi ve Cornell Üniversitesi gibi kurumlarda tasarım, imalat ve teori dersleri verdi. Meander: Variegating Architecture (Bentley Press, 2011) kitabının ortak yazarı olan Kolatan, 2011'de Amerikan Türk Derneği tarafından Genç Toplum Lideri seçildi.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :