“Exlibris AURA” Kitap Söyleşileri

mimarizm.com / 29 Mayıs 2023
Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA”nın yeni etkinliği 31 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’da gerçekleşecek.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Aykut Köksal ve Yılmaz Değer’le birlikte her ay farklı konuşmacıların katılacağı etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak:

Etkinliğe, "Kıvrım / Leibniz ve Barok" (Gilles Deleuze, İstanbul, 2021) kitabını yorumlamak üzere Ali Akay, “Şehirler ve Yapılar” (Steen Eiler Rasmussen, Arketon Yayınları, İstanbul, 2022) kitabını yorumlamak üzere Emre Zeytinoğlu ve “18. Asırda İstanbul” (P. Ğ. İnciciyan, İstanbul Fethi Derneği, 1956) kitabını yorumlamak üzere Zakarya Mildanoğlu konuk olacak.

Exlibris AURA dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz olarak ayda bir kez düzenlenerek sürecek. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın. Exlibris AURA kitap söyleşileri video arşivine ulaşmak için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :