Exlibris AURA 17

mimarizm.com / 27 Mayıs 2024
Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA”nın yeni çevrimiçi etkinliği 29 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’da başlayacak.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Aykut Köksal ve Yılmaz Değer’le birlikte her ay farklı konuşmacıların katılacağı etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak.

- Ebenezer Howard, Yarının Bahçe Kentleri, Daimon Yayınları, İstanbul, 2019

- Jacques Derrida, Mimarlık ve Dekonstrüksiyon, Arketon Yayınları, İstanbul, 2022

- Şevki Vanlı, Frank Lloyd Wright - İnsana Dönüş, Dost Yayınları, Ankara, 1960

Etkinliğe, "Yarının Bahçe Kentleri" kitabını Murat Güvenç, “Mimarlık ve Dekonstrüksiyon” kitabını yorumlamak üzere Emre Zeytinoğlu ve “İnsana Dönüş” kitabını yorumlamak üzere Aydan Balamir konuk olacak.

Exlibris AURA dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :