Exlibris AURA 16

mimarizm.com / 26 Mart 2024
Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA”nın yeni online etkinliği 27 Mart Çarşamba günü saat 20:00’da başlayacak.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Aykut Köksal ve Yılmaz Değer’le birlikte her ay farklı konuşmacıların katılacağı etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak.

Ece Ceylan Baba, İdeal Kent Arayışında Mimari Ütopyalar, YEM Yayınları, İstanbul, 2022

Emil Kaufmann, Ledoux'dan Le Corbusier'ye, Arketon Yayınları, İstanbul, 2023

Tarık Özavcı, İstanbul Yangınları, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yayınları, İstanbul, 1965

Etkinliğe, "İdeal Kent Arayışında Mimari Ütopyalar" kitabının yazarı Ece Ceylan Baba, “Ledoux'dan Le Corbusier'ye” kitabını yorumlamak üzere Ela Kaçel ve “ İstanbul Yangınları” kitabını yorumlamak üzere Sibel Gürses Söğüt konuk olacak.

Exlibris AURA dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :