Earth Mural Workshop in Cappadocia

mimarizm.com / 13 Ocak 2022
Poçolana Works ve Mono Earth işbirliği ile, Koan Akademi ev sahipliğinde 11 – 13 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek "Earth Mural Workshop in Cappadocia"nın son başvuru tarihi 10 Şubat 2022.

Poçolana Works & Mono Earth işbirliği ile gerçekleşecek olan Earth Mural Workshop in Cappadocia  etkinliği 11-13 Şubat 2022 tarihleri arası Kapadokya'da gerçekleşecek. Doğal kaynakların bu kadar hızlı tüketildiği bir dönemde kadim bir toprak yapım yöntemi olan earth mural tekniğini modern bir şekilde tasarımın ve algının bir parçası haline getirmeye çalışan Mono Earth ekibi, profesyoneller ve üniversite öğrencileri ile bir araya geliyor.

Atölye Metni

Kapadokya’nın eşsiz köşelerinden topladığımız benzersiz topraklar ve bunlardan elde ettiğimiz karışımlar ile Kapadokya’nın hikâyelerini resmetmek için bir araya geliyoruz. Toprak sıva tekniklerinde derinleşeceğimiz ve ellerimizle tasarlayıp inşa edeceğimiz bir haftaya davetlisiniz. Earth Mural tekniği ile yalnızca toprak ve topraktan elde edilen karışımlar ile Kapadokya’nın hikâyelerine yeniden resmedeceğiz. Koan Akademi’nin karşılama duvarı için tasarladığımız anlatıyı duvarımıza ellerimiz ile işleyeceğiz. Teorik anlatıları takiben duvar resmi uygulamasını hep birlikte deneyimleyeceğiz.

Atölye daveti, doğal yapım yöntemleri öğrenmek isteyen, toprak ile çalışmaktan keyif alan HERKESE açıktır.

Betül ErgünCan Cumalı ve Çağlar İşbilir yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölyeye katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.

10 Şubat 2022 23:59'a kadar başvuruların kabul edildiği etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :