Cumartesi Aurası: Yıldız Salman "İstanbul'un Geçen Yüzyılı"

mimarizm.com / 07 Haziran 2024
Mimar ve akademisyen Yıldız Salman "İstanbul'un Geçen Yüzyılı: Mekan - Hafıza - Dönüşüm" başlıklı konuşmasıyla Cumartesi Aurası'na konuk oluyor.

2017 yılından bugüne herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenen, Cumartesi Aurası disiplinler arası konferans dizisi, 2024 Bahar Dönemi'nde AURA İstanbul’un Beşiktaş’ta yer alan merkezinde yüz yüze gerçekleşti.

Cumartesi Aurası disiplinlerarası konferans dizisinin Bahar’24 dönemi kapanış konferansına, mimar ve akademisyen Yıldız Salman “İstanbul’un Geçen Yüzyılı: Mekan - Hafıza - Dönüşüm” başlıklı konuşmasıyla konuk oluyor.

Serinin konferansına Yıldız Salman, "İstanbul'un Geçen Yüzyılı: Mekan - Hafıza - Dönüşüm" başlıklı konuşmasıyla konuk oluyor.

Stoneline ana sponsorluğunda, Kahve Dünyası ikram sponsorluğunda düzenlenen, 8 Haziran 15.00 tarihli etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsizdir. Kontenjanın sınırlı olduğu etkinliğe kayıt için tıklayın

 

*

Yıldız Salman Hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Mimarlık Lisans ve Restorasyon alanında yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İTÜ’de tamamlamıştır. Boğaziçi Kentsel Sit Alanının Korunma olasılıkları başlıklı doktora çalışması sürecinde Politecnico di Torino’da, doktora sonrasında da araştırmacı olarak Columbia Üniversite’sinde bulunmuştur. Araştırma konularının odağını oluşturan çevre ölçeğinde koruma, koruma kuramı, koruma - turizm ilişkisi ve modern mimarlık mirasının korunması konularında yayın yapmakta ve ders vermektedir.

2007-2012 yılları koruma kurulu üyeliği yapmıştır. Profesyonel çalışmaları yanında, koruma alanında faaliyet gösteren çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarının çalışmalarına destek veren Salman, Kor-Der, ICOMOS Türkiye Milli Komitesi, ICOMOS 20. Yüzyıl Mirasını Koruma Bilimsel Komitesi gibi meslek örgütleri üyesi ve DOCOMOMO Türkiye Çalışma Grubu eş başkanıdır.

Cumartesi Aurası Hakkında

Cumartesi Aurası, İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul’un Sertifika Programı kapsamında, program katılımcılarına yönelik düzenlenen disiplinler arası nitelikteki konferans dizisidir. Mimarlık, şehircilik, sanat, edebiyat, teknoloji ve felsefe dallarında tartışma, buluşma ve farkındalık ortamı oluşturmayı hedefler.

2017 yılından bugüne herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenen, Cumartesi Aurası disiplinler arası konferans dizisi, AURA İstanbul’un Beşiktaş’ta yer alan merkezinde yüz yüze olarak devam ediyor.

Cumartesi Aurası etkinlik arşivine ulaşmak ve AURA İstanbul Youtube kanalı üzerinden izlemek için tıklayınız


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :