Cumartesi Aurası: "Tasarımda ve Tasarımcıda Çok Katmanlılık"

mimarizm.com / 28 Kasım 2019
Cumartesi Aurası, 30 Kasım’da “Tasarımda ve Tasarımcıda Çok Katmanlılık Üzerine” başlıklı konuşması ile endüstri ürünleri tasarımcısı, stratejik tasarım yöneticisi ve yaratıcı girişimci Özlem Yalım’ı ağırlıyor.

AURA İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi tarafından düzenlenen Cumartesi Aurası konferans dizisi devam ediyor.

Tasarımda ve Tasarımcıda Çok Katmanlılık Üzerine 

"Yüzyıllar süresince üretim tüketim aksında ilerleyen tasarım kavramı, son bir kaç on yıl içinde büyük bir hızla evrilerek yeni anlamlar, boyutlar ve  hayaller ediniyor. Bu çok katmanlılık içerisinde tasarımın ve tasarımcının tanımı  hiç olmadığı kadar muğlak. 25 yıllık profesyonel kariyeri süresince  çok çeşitli mesleki pratiklerde deneyim sahibi olmuş olan ve içinde bulunduğumuz çağdaki dönüşümleri yakından takip eden bir meraklı kişi olarak, bu çok katmanlılık üzerine sohbet etmeyi düşündüm." 

Katılımın ücretsiz, kontenjanın sınırlı olduğu etkinlik AURA İstannbul'da saat 15:00'da başlayacak.

Kayıt için tıklayın

 

*

Özlem Yalım hakkında

Ankara doğumlu Özlem Yalım,1995’te ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. Kurucu ortağı olduğu Kilit Taşı Mimarlık’tan 2001’de ayrılarak İstanbul’a yerleşti. Mekan tasarımından ürün tasarımına, kurumsal kimlikten sergilemeye kadar farklı tasarım alanlarında iş ve proje üretti. Terminal, Adresistanbul, Koleksiyon gibi firmalarda üstlendiği tasarım ve marka direktörlüğü görevlerinden sonra hayalini kurarak projelendirdiği tasarım bienalini İKSV ile 2012‘de hayata geçirdi. Bienal direktörlüğünden 2013’te, İKSV’den de 2014’te ayrılarak profesyonel hayata geri döndü. 2015’ten bu yana TEPTA’da, markanın stratejik konumlaması, uluslararası markalarla ilişkiler, PR-iletişim, dijitalleşme ve pazarlama faaliyetlerinin koordinasyonunu sağlıyor. 2007’de NTV - Türk Mucit yarışması jüri üyeleri arasında bulunan Özlem Yalım, TurkishTime tarafından 2011 ve 2012 yıllarında Türkiye’nin en yaratıcı 50 ismi arasında gösterilmişti. İş dışında okumak ve yazmak ile ciddi olarak ilgilenen, T24 Pazar’da tasarım hakkında köşe yazıyor. Bir kızı, bir de kedisi var.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :