Cumartesi Aurası: Tasarım Düşüncesi ve Araştırmaları

mimarizm.com / 26 Aralık 2019
AURA İstanbul, 28 Aralık tarihli Cumartesi Aurası konferansında, ACT Hava Yolları'nın desteğiyle, "Tasarım Düşüncesi ve Araştırmaları" başlıklı konuşması ile Prof. Dr. Belkıs Uluoğlu'nu ağırlıyor.

Tasarım Düşüncesine Retrospektif Bir Bakış

Tasarım düşüncesinin tarihçesi bize insanın düşleme ve yaratma dünyasına ait ipuçları sunuyor. Bu buluşmada, ilk çağlardaki “bir mikrokozmik düzen kurmak”tan, seri üretimin etkilerine; yaratıcılık çalışmalarından tasarım kuramı literatürüne; tasarım bilimi yaklaşımından günümüz tartışmalarına; bir tasarım düşüncesi retrospektifi sunulmaya çalışılacak.

Prof. Dr. Belkıs Uluoğlu'nun Tasarım Düşüncesi ve Araştırmaları başlıklı konuşması saat 15:00'da başlayacaktır.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte kontenjan sınırlıdır. Kayıt için tıklayın

 

*

Prof. Dr. Belkıs Uluoğlu hakkında

Belkıs Uluoğlu İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyesi, Prof. (1983-). İTÜ’den Mimar olarak mezun oldu (1980). U.C. Berkeley’den M.Arch. derecesini aldı (1982) ve İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde doktorasını tamamladı (1990). Carnegie-Mellon University’de misafir öğretim elemanı (1987-88) ve daha sonra bir NSF projesi kapsamında araştırmacı olarak bulundu (1990-91). Tasarım Kuramı, Mimarlık Kuramı, Mimarlık Epistemolojisi alanlarında ders, yayın ve araştırmaları bulunmaktadır. Tasarım Stüdyosu yürütmekte ve Tasarım ve Mimarlık Kuramı dersleri vermektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :