Betonart Yazarları, Okurlarıyla Mixer’de Buluşuyor

mimarizm.com / 16 Aralık 2015
Betonart dergisinin Mixer’deki ilk buluşması, mimarlık tarihinin en tartışmalı isimlerinden Adolf Loos üzerine hazırlanan “Adolf Loos ve Askıya Alınmış Diyalektik” temalı özel sayı için olacak.

Her sayıda farklı bir konuk editör işbirliği ile farklı bir temada hazırlanan mimarlık, tasarım ve sanat dergisi Betonart, şimdiye dek ele aldığı tema paralelinde gerçekleştirdiği buluşmalarda konuk editör ve yazarları kendi ofisinde ağırladı. 

Dergiye katkıda bulunanların hem dergi ekibiyle hem de birbirleri ile tanışma, görüşme fırsatı bulduğu ‘Betonart Yazar Buluşmaları’ yoğun katılımlarla gerçekleşti. Dergi ekibi, konuk editör ve yazarlarla o sayının hikayesinin paylaşıldığı, sayfalara sığmayanların akıllara takılanların hep birlikte tartışıldığı, tema ile sınırlı kalmayıp mimarlık, tasarım ve sanata dair gündemde ne varsa hepsinin konuşulduğu bu sohbetler artık Mixer’e taşınıyor ve okurların da katılımı ile genişliyor.

BETONART’ın Mixer ile ortak olarak gerçekleştireceği bir sonraki buluşmasında gerek entelektüel gerekse sosyal anlamda yeni bir çerçeve çiziliyor. Genç ve dinamik yapısıyla hem genç sanatçıları desteklemeyi hem de koleksiyonerlik kavramına yönelik bakışı değiştirmeyi kendine amaç edinen Mixer’in Sıraselviler’de açılan yeni mekânında düzenlenecek bu ilk buluşma ile Mixer, mimari ve sanatın kesiştiği noktaları sorgulamaya devam ediyor. 

Betonart’ın Mixer’deki ilk buluşması, mimarlık tarihinin en tartışmalı isimlerinden Adolf Loos üzerine hazırlanan “Adolf Loos ve Askıya Alınmış Diyalektik” temalı özel sayı için olacak. Konuk editörlerden Can Onaner’in de katılacağı etkinlikte BETONART, yazarları ve okurlarıyla buluşacak.

Looshaus, Adolf Loos / Foto: Deniz Güner

Buluşma, 9 Ocak 2016 Cumartesi günü 17.00 - 19.00 saatleri arasında Sıraselviler, Mixer'de gerçekleşecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :