BAU ArchiDesign Talks 2021 - 11

mimarizm.com / 21 Mayıs 2021
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, BAU ArchiDesign Talks etkinlikleri kapsamında, 26 Mayıs 2021 Çarşamba saat 10:00’da Mukogawa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki'yi ‘Space in Japanese Architecture’ adlı konferansı ile ağırlıyor.

Bu Çarşamba, ArchiDesign Talks Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mukogawa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki’yi ‘Space in Japanese Architecture’ adlı konferansı ile ağırlıyor. Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Sinem Kültür’ün yapacağı konuşmada, Japon bahçesi ve Japon mimarisinin kökeni olarak çatı konularına yer verilecektir.

26 Mayıs 2021 Çarşamba 10:00’da Microsoft Teams platformu üzerinden gerçekleşecek konferansın katılım linki etkinlik gününde @bau.architecture instagram hesabında (profilde) duyurulacak.

 

*

Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki Hakkında

Japon mimar,  şehir plancısı ve teorisyen Shigeyuki Okazaki mimarlık çalışmalarının yanı sıra Japonya Kyoto üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve dekanlık yaptı. Fukui şehrindeki 'Sun-dome' spor salonu tasarımı 1997 yılı Japonya Mimarlık Enstitüsü Ulusal ödülü ve Chubu Mimarlık ödülünü kazandı. Tasarımlarındaki teknolojik malzemelerin özgün kullanımı ile beraber özellikle brüt beton ve ahşabın uyumlu birlikteliği onun Japonsu tavrının en önemli göstergesidir. Geleneksel kavramları sorgulayan teorik araştırmalarının yanında, kalabalık mekanlardaki 'Yaya Sirkülasyonu İçin Simülasyon Modeli' ve 'Mimari Mekan Montaj Tekniği' gibi pratik uygulamaya yönelik ulusal ve uluslararası yayınlanmış çok sayıda araştırma ve bildirileri bulunmaktadır. Kyoto şehir planlama kurul başkanlığını da yürüten Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki, halen Nishinomiya şehrindeki Mukogawa Women's Üniversitesi Mimarlık Fakültesi dekanlık görevini sürdürmekte ve serbest mimarlık çalışmalarına devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :