7. Canlandıranlar Film Festivali 7 Kasım’da Başlıyor

mimarizm.com / 05 Kasım 2019
Bu yıl "Kadınlar Canlandırır" sloganıyla yola çıkan Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali 7 Kasım günü başlıyor.

Institut Français-Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek 7. Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali’nin ilk günkü film programında; Yarışma Dışı, Canlandıranlar Yetenek Kampı ve Türkiye’de ilk kez gösterilecek olan, Michel Ocelot’nun son uzun metraj filmi Dilili Paris’te filmleri yer alıyor.

7 Kasım Perşembe günü 12:30’da Yarışma Dışı filmlerin gösteriminin ardından, 15:00’da Canlandıranlar Yetenek Kampı Seçkisi yer alıyor. Ayrıca aynı gün, festival Saygı Kuşağı’nda Meral Erez'i ağırlıyor. Erez’in filmlerinin gösterimi ve onunla canlandırma sineması üzerine yapılacak sohbet; 18:00’da. Dilili Paris’te ise aynı gün 20:00’da Türkçe altyazılı izlenebilir.

8 Kasım Cuma ise seanslar 15:00’da O!PLA (Polonya Kısa Film Seçkisi) ile başlıyor. Aynı gün Ayşe Ünal, Feride Çetin, İpek Torun, Ramize Erer ve Sevinç Baloğlu’ndan oluşan festival jürisinin kararıyla ödüle layık görülen filmlerin gösterimi ve Ödül Töreni 18:00’da.

9 Kasım Cumartesi ise festival onur konuğu Regina Pessoa’yı ağırlıyor. 11:00’da Çocuklar İçin seansıyla başlanan günde, 15:00’da, genç kuşak bağımsız kadın yönetmenlerden: Melis Balcı, İdil Ar, Melis Bilgin ve Özgül Gürbüz’ün yer aldığı söyleşi yer alıyor. 18:00’da ise Regina Pessoa’nın hem kendi kısa filmleri hem de seçtiği kısa filmlerden oluşan iki ayrı seçki izlenebilir.

Etkinlikler ücretsizdir, zorunlu kayıt için tıklayın. Sponsorların desteğiyle gerçekleşen festival hakkında daha fazla bilgiye https://www.canlandiranlar.com sayfasından ulaşılabilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :