3 ENGEL: Mimarlıkta İkonoklastik Denemeler

mimarizm.com / 21 Nisan 2021
Sofart'ın Batu Kepekçioğlu ile düzenlediği "3 ENGEL: Mimarlıkta İkonoklastik Denemeler" başlıklı atölyenin ilk oturumu 24 Nisan Cumartesi günü saat 15:00'da gerçekleşecek.

Batu Kepekçioğlu'nun Dziga Vertov'un dramatik sinema eleştileri rehberliğinde Antik Yunan'dan başlayıp günümüzde de hakim olan dramatik düşünce yapısının izlerini güncel mimarlıkta sürmeye ve alternatiflerini aramaya çalışacağı, Sofart tarafından düzenlenen atölye 24 Nisan Cumartesi saat 15.00’da ilk oturumu ile başlıyor.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın

*Atölyeden önce “5 Obstruction (Beş Engel)” belgeselinin izlenmesi tavsiye ediliyor.

 

*

Sofart Hakkında

Kültür sanat alanında özgün üretimler yapan interdisipliner bir topluluktur. Üretimlerinin yanı sıra gerçekleştirdiği söyleşi, etkinlik, atölye ve derslerle etkileşimde kalmayı bir o kadar değerli bulmaktadır.

Batu Kepekçioğlu Hakkında

1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’ nden mezun oldu. 2007 yılında İTÜ Mimari Tasarım Program kapsamında hazırladığı “Fonksiyonel Esneklik” adlı teziyle Yüksek Lisans derecesini aldı. 2018 yılında İTÜ Mimari Tasarım Doktora Programı’nda hazırladığı “Sine-dram ve Arki-dramın Eleştirisi: Dziga Vertov ve Rem Koolhaas” adlı doktora tezini tamamladı.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :