8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 46. Kolokyumu Tarih Güncelleme

mimarizm.com / 08 Ağustos 2022
TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen "8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 46. Kolokyumu"na bildiri özeti gönderimi tarihi 19 Ağustos 2022'ye kadar uzatılmıştır.

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından planlama meslek alanının gündeminde bulunan veya öne çıkan konu başlıklarını tüm boyutlarıyla değerlendirmek ve bu konularda kamusal bilgi üretmek hedefiyle düzenlenen 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kolokyumunun 46.cısı bu yıl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Toplumda ve Mekanda Adalet” temasıyla 6-7-8 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Kolokyum programı kapsamında aşağıda belirtilen konu başlıklarının tartışılması hedeflenmektedir:

Adalet; Doğa ve İklim:

- Ekolojik Adalet; Çevre Hakkı, Döngüsel Ekonomi, Enerji ve Altyapı, Ekolojik Yurttaşlık, DoğaTemelli Krizler ve Çözümler, Ekolojik Hukuk/Çevre Hukuku, Kentsel Ekolojik Sistemler.

- İklim Adaleti; İklim Krizi ve Etkileri, Gıda Egemenliği, Suya Erişim, Ekososyalizm, Politik Ekoloji, Agroekoloji ve Müşterekler, İklim Mülteciliği.

Adalet; Mekan ve Toplum:

- Kent Hakkı; Toplumsal Hareketler, Barınma Hakkı, Kamusal Hizmetlere Adil Erişim, Demokrasi ve Karar Alma Süreçlerine Adil Katılım, Adil Kent Yönetimi.

- Mekansal Adalet; Kentsel Dönüşüm, Gayrimenkul Piyasası, Konut Politikaları, İmar Hukuku, Kamusal-Özel Mekan Diyalektiği, Göç Ve Nüfus Dağılımı, Kırsal Alanlar, Eşitsiz Bölgesel Gelişim, Kentsel Estetik.

- Adil Kent; Kentsel Refah, Sağlıklı Kentler, Kır-Kent Dengesi, Erişilebilirlik, Kentsel Yoksulluk, Sosyal Ayrışma.

Takvim

Özet gönderimi için son tarih: 19 Ağustos 2022 Cuma
Bilim Kurulu Değerlendirmelerinin Tamamlanması: 5 Eylül 2022 Pazartesi
Bildiri Sahiplerine Kabul Bildirimi: 9 Eylül 2022 Cuma
Program İlanı: 14 Ekim 2022 Cuma
Şehircilik Kolokyumu: 6-7-8 Kasım 2022 Pazar, Pazartesi, Salı
Tam metinlerin teslimi: 24 Şubat 2023 Cuma

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :