2020 // Ulusal Lisansüstü Mekansal Çalışmalar Sempozyumu

mimarizm.com / 30 Ocak 2020
19-20 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşecek Ulusal Lisansüstü Mekansal Çalışmalar Sempozyumu'na bildiri özeti gönderimi için son tarih 3 Nisan 2020.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü bu yıl ilk defa mekânla ilgili araştırma yapmış/yapmakta olan lisansüstü öğrencilerinin katılabildiği ulusal nitelikli bir sempozyum düzenliyor.

Sempozyumun temel amacı, farklı disiplinlerde yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin buluşabilmesini, kendi çalışmaları üzerine tartışabilmesini ve mekâna dair yaratıcı, nitelikli, güncel, eleştirel araştırmalar geliştirebilmesini teşvik etmektir. Buluşulan düzlem mekân düzlemidir ve felsefeden sanata, haritacılıktan coğrafyaya, şehircilikten sosyolojiye her konuda yapılmış, mekânı odağına alan bütün araştırmalar bu sempozyumun çerçevesine girer.

Sempozyum Kurgusu

Sempozyumun kurgusu, ilk gün bildirilerin sunulması, ikinci gün ise çalışmasının çeşitli aşamalarında bulunan öğrencilerin ilgili konudaki bir hocanın moderatörlüğünde yuvarlak masa etrafında tartışması şeklinde olacaktır. İlk aşamada tezini tamamlamış ya da tamamlamaya yakın araştırmacıların sunumuyla beslenen süreç, ikinci gün yuvarlak masalarda daha derinlemesine tartışma imkanı bularak devam edecektir. Böylelikle yalnızca lisansüstü öğrencilerinin birbirinden beslendiği bir kurgunun dışında, mekân çalışan ve kariyerinin faklı aşamalarında olan akademisyenlerin de birbirleriyle yeniden konuşma imkânı bulunduğu bir toplantı hedeflenmektedir.

Bildiri Çağrısı

Bildiri özetleri, 250-300 kelime arasında olmalıdır. Özet, tezin hangi aşamada olduğunu belirtmeli, kullandığı kuramı, yöntemi ve sahanın detaylarını ve/veya kullandığı verilerin niteliğini aktaracak bir kapsamda ele alınmalıdır. Bildiri özetlerini sisteme yüklemek için tıklayın.

Bildiri özetleri sempozyum öncesinde pdf formatında sitede yayınlanacaktır. Tam metin gönderimi ise isteğe bağlıdır ve tam metin göndermek isteyenlerin linkteki formda ilgili kutucuğu işaretlemesi beklenmektedir.

Tam metinler online kitap olarak basılacaktır.

Sempozyum Düzenleme Kurulu: Doç. Dr. Kevser Üstündağ, Dr. Öğr. Üyesi Gizem Aksümer, Dr. Öğr. Üyesi Bahar Aksel Enşici, Ar. Gör. Bengisu Ertek, Ar. Gör. Barış Göğüş, Ar. Gör. Elif Hant, Ar. Gör. Nahit Karaca, Ögr. Gör. Elif Karakoç

Önemli Tarihler

3 Nisan 2020: Özetlerin son gönderim tarihi.
8 Mayıs 2020: Kabul edilen bildirilerin açıklanması.
8 Haziran 2020: Tam metinlerin yollanması ve programın açıklanması

Detaylı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :