Suadiye Sahilinde Yeşil Bir Vaha; Welldone

Banu Safran / 02 Haziran 2016
Rotamızda bu kez yazın kavurucu sıcaklarından kaçıp yemyeşil bahçesinde dinlenebileceğiniz Suadiye sahilindeki Welldone var.

İstanbul'un yalancı muzip bahar anlayışı yine sahnede… Birkaç yıldır bahar geç geliyor; hızlı çıkıyor bu şehirden. Yazın kavurucu sıcağı birden kucağımıza düşüyor. Mayıs ayının erguvan kokulu geçişleri hayal oluyor. Hele bu sene bambaşka bir Mayıs vardı… Uzun zamandır toplanmaya çalıştığım arkadaş grubumla havanın gülümsediği bir gün Suadiye Welldone’da buluştuk. Açıkçası o güne kadar ismini duyduğum ama tecrübe etmediğim bir yerdi. Hafta içi ve öğle saati olmasına rağmen oldukça yoğundu.

welldone

welldone2

Suadiye sahilde denize karşı yeşillikler içinde ferah bir mekân. Midpoint grubuna ait bu marka İstanbul’un hatta Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet veriyor.

welldone3

Eski Suadiye Cafe’nin yerine açılan Welldone; caddenin gürültüsünden uzak, doğanın kucakladığı 500 m2’lik kapalı alana, 200 m2’lik bahçe kullanım alanına sahip olan müstakil bir bina… Mekân hem görsel, hem de hizmet olarak son derece konforlu. Dekorasyonu yumuşak ve sıcak renkler üzerine kurulu, gözü yormuyor. Son zamanlarda çok sık rastladığım rahatsız edici, mimari açıdan görsel kirliliğe yol açan seçimler burada yok. Çünkü karmaşık anlatımı olan mekânlar sizin odağınızı yemekten, sohbetten, keyiften uzaklaştırıyor. Tekrarlanan objeleri de açıkçası pek doğru bulmuyorum. Mobilya mağazası izlenimi veriyor. Neyse ki burası oldukça yalın ve dingin bir sayfiye havasında… Açık alanı büyük ve ağaçların gölgesindeki masalar adalar manzaralı. Oturma grupları birbirini dürtmüyor. Yüksek tavanlı, galerili olarak planlanmış; aydınlık, algınızı tırmalamayan, nezih, sıcak ve samimi bir ortam yaratılmış.

welldone4

Midpoint ve Welldone markası; mimar Mine Sayın ile çalışıyor. Daha sonra onunla yaptığım sohbetten öğrendiğime göre mekanın yeri ve müstakil oluşu projenin konseptinin belirlenmesinde önemli rol oynamış. Özellikle bahçe kullanımı odak noktasını oluşturmuş. Şehrin içinde ama şehir karmaşasından uzak… İskandinav kökenli aydınlatma ve mobilyalarla konfor alanı sağlamlık duygusu ile pekiştirilmiş. Welldone, kardeş markası Midpoint ile hizmet mantığı ve müşteri odaklı anlayışı konusunda benzeşiyor ancak tasarım dilleri farklı planlanmış. 

welldone5

Welldone Dünya mutfağı öncelikli olmak üzere Türk mutfağının da seçkin lezzetlerini sunuyor. Sabah serpme kahvaltıyla güne başladıklarını söyleyen İşletme Müdürü Cem Çınar, yaklaşık bir buçuk yıl önce açıldıklarını ve müşteri memnuniyetine yönelik her saatte hizmet verdiklerini belirterek, “Ne yazık ki Midpoint’te olduğu gibi burada da rezervasyon yok, ancak yerin büyüklüğü mağduriyeti önlüyor,” diyor.

welldone8

welldone9

Menüde çok geniş bir kahvaltı bölümü var. Anlaşılan uzun soluklu oturmaya uygun böyle mekânların en önemli artısı kahvaltı menülerinin zenginliği. Gerçi hafta sonları ciddi bir kalabalık ve aile istilasına uğrayacağı anlamına geliyor. Ancak hafta içi sessiz sakin kahvaltı eşliğinde günün mini toplantı ve görüşmelerini planlayabileceğiniz bir yer.

İsminden de anlaşıldığı üzere; reçetelerin ağırlık noktası et gibi gözükse de aslında oldukça geniş bir sunumu var. Üstelik akşamüstü uğradığınızda sizi dinlendirecek, hoş ortamına eşlik edebilecek zengin bir kavı mevcut. Avrupa yakası; eğlence, yeme ve içme sektörü açısından parlasa da son zamanlarda Anadolu yakası da renklenmeye başladı. Lezzetleri, sunumu, hizmetinin yanı sıra mekânın nezihliği, günün her saati cezbedici olması benim açımdan oldukça önemli. Artık listeme yeni bir mekân kattığımı söyleyebilirim. Siz de Welldone’ı en azından kahvaltıyla deneyimlemeye başlamalısınız.

A: Suadiye Mah. Bağdat Cad.
Selim Ragıp Emeç Sok. No 27
34710 İstanbul
Kadıköy, Caddebostan, Suadiye

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :