Teoman Öztürk Mekân Öyküleri Yarışması-3 Sonuçlandı

mimarizm.com / 24 Aralık 2021
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Teoman Öztürk Mekân Öyküleri Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından TMMOB 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24. Dönem Başkanı Mimar Teoman Öztürk’ün anısına bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Teoman Öztürk Mekân Öyküleri Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Teoman Öztürk Mekân Öyküleri Yarışması-3 Jüri Üyeleri Ruşen Keleş, Esmahan Devran İnci, Mustafa Coşar ve Sedat Bozkurt tarafından; öykülerin şartnameye uygunluğu, dil özelliklerinin doğru kullanılması, mekân kurgusunun yeni bir bakış ve yorum ile birlikte ele alınıp alınmadığı, öykünün akışı ve yaratılan karakterlerin öykü akışı ile örtüşerek yaşaması gibi özellikler dikkate alınarak değerlendirilmiştir.

Yarışmada; Ergün Doğan, “Molozlarda Unutulan Ezgiler” başlıklı öyküsü ile birinci, Eşref Karadağ, “Telefon Çaldığında” başlıklı öyküsü ile ikinci, Anıl Salar, “Tarlabaşı "Hatıralar" Pansiyon” başlıklı öyküsü ile üçüncü olmuştur.

Yarışma ile Teoman Öztürk’ün TMMOB’un kentsel toplumsal mücadelesinin şekillenmesindeki katkılarının geliştirilerek sürekliliğinin sağlanması için günümüzde yürütülen kentsel ve mekânsal mücadelenin sanat yoluyla yorumlanması hedefleniyor.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  2017 yılında başlatılan, iki yılda bir yapılan ve geleneksel olarak devam ettirilen Teoman Öztürk Mekân Öyküleri Yarışması’nda 3 yarışmada kazanan 9 öykünün yer alacağı "Teoman Öztürk Mekan Öyküleri"ni basılı yayın olarak  2022' de kamuoyuna sunacak.

Yarışmanın ödül töreni 17 Ocak’ta gerçekleştirilecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :