TEOMAN ÖZTÜRK MEKÂN ÖYKÜLERİ YARIŞMASI / 3

mimarizm.com / 28 Temmuz 2021
Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Teoman Öztürk Mekân Öyküleri Yarışması"na kayıt yaptırmak için son başvuru tarihi 17 Eylül 2021.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde (TMMOB) 1973-1980 yılları arasında Başkan olarak görev yapan ve 11 Temmuz 1994 tarihinde aramızdan ayrılan Mimar Teoman Öztürk’ü, ölümünün 25. yılında yeniden “TEOMAN ÖZTÜRK MEKÂN ÖYKÜLERİ YARIŞMASI / 3 ”  başlığı altında üçüncü kez düzenlenen öykü yarışması ile anıyor. 

TMMOB’nin örgütlü mücadelesinin yaratılmasında önemli bir yeri olan Teoman Öztürk; onurlu bir yaşamın, halkın yanında, halkla birlikte mücadele etmek olduğu fikrinden hareketle kentsel  ve toplumsal mücadele biçimini oluşturmuş ve TMMOB’nin mücadele biçimini de bu düzlem üzerinden şekillendirmiş, estetize etmiş, sonsuzlukla buluşturmuştur.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi açmış olduğu öykü yarışması ile; Mimar Teoman Öztürk’ün kentlere, yaşama ve toplumsal mücadeleye olan inancının ve katkılarının geliştirilerek sürekliliğini sağlayan, bugün yürütülen kentsel ve mekânsal mücadelede sanatın, sanatçının varlığına olan ihtiyacımızı ve özlemimizi açığa çıkaran, kentsel/mekansal yaşam mücadelesinin sanat ile harmanlanmasından doğacak olan lezzeti arıyor.

Mekân Öyküleri / 3 yarışmasıyla, mücadele kavramına, her bir öyküden gelecek yeni bir bakış ve yorum ile birlikte, ” yazmak” yönünde gelişmeye açık olanların potansiyellerini açığa çıkartmak ve yazdıklarının/yazacaklarının paydaşı olmak istiyor.  

Katılım Koşulları

- Yarışmaya dosya halinde en çok iki öykü ile başvurulur, bu öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.

- Seçici kurulu üyelerinin birince derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

- Yarışma herkese açıktır.

- Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

- Başvuru sahipleri dereceye giren öyküler ve basılması uygun görülen öyküler üzerindeki dijital ve basılı tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesine devrettiğini kabul eder.

- Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.

- Başvuru sahibi yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır

- Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir

Takvim

Yarışmanın ilanı: 11.07.2021
Yarışmaya kayıt yaptırmak için Son Başvuru Tarihi: 17.09.2021
Eserlerin Teslim Tarihi: 19.11.2021
Kazananların açıklanması: 10.12.2021
Ödül töreni: 17.12.2021

Yarışmaya elektronik ortamda kayıt mekan@mimarlarodasiankara.org adresine yapılacaktır.

Eserler 19 Kasım 2021 tarihinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi Konur Sokak 4/3 Kızılay Ankara adresine teslim edilecektir.  

Seçici Kurul

Ruşen Keleş, Yavuz Önen, Esmahan Devran İnci, Mustafa Coşar, Sedat Bozkurt

Raportörler

İlayda Karabulut, Ahmet Keleş

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3000 TL
İkincilik Ödülü: 2000 TL
Üçüncülük Ödülü: 1000 TL

Ayrıntılı bilgi ve şartname için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :