'Panini Design Contest'te Türk Öğrencilerin Başarısı

yapi.com.tr / 26 Mayıs 2008

"Panini Design Contest: Share A New Vision" adıyla duyurulan ve İtalyan Panini SpA tarafından organize edilen ‘geleceğin banka tasarımları' yarışması, sonuçlandı. 'Torino 2008 - Dünya Tasarım Başkenti' organizasyonları dahilinde yürütülen ve "Yeni Bir Bakışı Paylaşın: geleceğin banka şubelerini tasarlayın" sloganıyla yola çıkan uluslararası yarışma, genç mimar ve tasarımcılara yaratıcılıklarını bu branşta denemeleri için bir şans tanıdı.

Banka tasarımında karma teknikler kullanarak, müşteri ve müşteri ihtiyaçlarının başrol oynayacağı yaratıcı çözümler üretebilmeyi hedefleyen yarışmaya, ilgi de büyüktü. Tasarımcılar, öğrenciler ve profesyonellerden oluşan, dünya çapında 37 ülkeden yapılan 270 katılım başvurusu değerlendirilmeye alındı. Öğrenciler ve profesyoneller olarak iki kategoride verilen ödüllerden, öğrenciler kategorisi ikinciliğini bir Türk takım aldı. Bahçeşehir Üniversitesi 2'inci sınıf öğrencileri Onur Can Tepe, Serdar Bedir ve Hüseyin Penbeoğlu, diğer tüm kazananlar ile birlikte ödüllerini, 29 Mayıs'ta Torino Castello del Valentino'da düzenlenecek törende alacaklar.

Ödüle layık görülen projeler, bankacılık sektörünün uzmanlarına, yenilik ve gelişmenin birer örneğini oluşturmak üzere sunulacaklar.

Panini Tasarım Yarışması'nı kazananların tam listesi şöyle:

Öğrenciler Kategorisi:

1. Jason Chambers - Adelaide, Avustralya
2. Onur Can Tepe, Serdar Bedir, Hüseyin Penbeoğlu - Üsküdar, Türkiye
3. Peh Li Lin Stacy, Lim Hao Wen, Bak Jan Xun, Edwin Aw Wee Choon - Singapur

Profesyoneller Kategorisi

1. Jesus Colao Martinez, Ursula Schneider - Madrid, İspanya
2. Sylvia Colombini, Zoran Jedrejcic, Michelangelo Taliano - Milano, İtalya
3. And Studio Engineering & Contracting Srl - Pisa, İtalya

Yarışmaya ait proje sergisi, 29 Mayıs'ta gün boyunca izlenebilir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :