NEF Fold It Öğrenci Tasarım Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 20 Haziran 2017
Gençleri özgün tasarımlar yapmaya cesaretlendiren Nef’in Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlediği “Fold It” öğrenci tasarım yarışmasında ödül kazananlar belli oldu.

Türkiye’nin genç tasarımcılarını keşfetmek ve onların yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla düzenlenen Nef “Fold It” Öğrenci Tasarım Yarışması'nın kazananları açıklandı. 

Nef ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. “Yaratıcılığını Katla. Mekandan Ürüne, Üründen Mekana Hayal Ettiğini Tasarla” başlığıyla düzenlenen yarışmada katılımcılar, hayallerindeki yaşam alanını senaryolaştırma fırsatı yakaladı.

www.neffoldit.org sitesi üzerinden teslim edilen senaryolarda bir Nef keşfi olan “Fold” konsepti için farklı yaklaşımlar öneren gençler, bu yaklaşımları kullanarak mekanı ve mekana ait bir nesneyi tasarladılar. 

Yeni 'Fold' konseptler geliyor

Gençlerin iç mekân ve ürün tasarımında mimarlık, içmimarlık, endüstriyel tasarım disiplinlerinden olmak üzere disiplinlerarası bir çalışma pratiği içinde birlikte çalışmalarının teşvik edildiği yarışmada, ulaşılabilir, ekonomik, sürdürülebilir tasarımlar ve çözümler ödüllendirildi. 

Yarışmanın 5.000 TL’lik birincilik ödülünü, ‘Z_BAHÇE’ isimli projeleriyle Ceren Akın (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü), Cemre Demirci (Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) ve Şüheda Gül (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) kazandı. Birincilik ödülünü alan ekip aynı zamanda NEF ile birlikte proje geliştirme fırsatını elde elderken, Z_BAHÇE projesi FOLD konsepti içine dahil edilerek hayat bulacak.

Z_BAHÇE

Z_BAHÇEZ_BAHÇE

3.500 TL’lik ikincilik ödülü ‘WEB // BOOK BOX’ projesiyle Hanife Sümeyye Taşdelen (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Tasarım Yüksek Lisans Programı) ve Rümeysa Gür’ün (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) oldu.

WEB // BOOK BOXWEB // BOOK BOX

2.500 TL değerindeki üçüncülük ödülünü ise ‘PIXELLAB’ isimli projeyle Sıla Bıcı (Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Bölümü), Harun Beyhan (Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) ve Fatih Şişik (Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) kazandı. 

PIXELLAB
PIXELLAB

Yarışmanın jürisinde SBD Mimarlık Kurucusu mimar Sibel Dalokay Bozer, İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı ve sanatçı Doç. Dr. Can Altay, Studio Nakışçı’nın kurucusu ve tasarımcı Tamer Nakışçı, Zoom TPU Kurucu Ortağı ve tasarımcı/iç mimar Atilla Kuzu ile Next Academy Başkanı ve iletişimci Levent Erden yer aldı.

Ödül kazanan projeleri incelemek için tıklayın. 

Fotoğraf Galerisi:


 
İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :