Festivalleri En İyi Yansıtan Kareler Belirlendi

yapi.com.tr / 06 Ekim 2008
Amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarını desteklemek, fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla yola çıkan ve bu yıl 15.'si düzenlenen Koç Allianz Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki dalda gerçekleştirilen yarışmaya fotoğrafseverler "festival" temalı eserleriyle katıldı. Yarışmanın siyah-beyaz daldaki birinciliğine Abdurrahman Antakyalı(Ankara) layık görülürken Haluk Sargın (Ankara) ve Feyyaz Çetinel (Balıkesir) mansiyon ödülü aldılar. Renkli dalda birinci Selim Uçar (İzmir) olurken Mehmet Çakır (Denizli) ve Ömer Yağlıdere (Siirt) mansiyon kazandılar.


Abdurrahman Antakyalı

Festivalin, "coşkuyla geçen renkli anlar" olarak tanımlandığı yarışmaya, ulusal ve uluslararası sanat festivallerinden yerel ürün festivallerine geniş bir yelpazede Türkiye'nin dört bir yanından fotoğraflar gönderildi. Yarışmada, her iki kategorideki birinciler 6000 YTL, mansiyon kazananlar ise 3000 YTL ödülün sahibi olacak. Fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerini Koç Allianz Oditoryumu'nda 18 Kasım 2008 tarihinde düzenlenecek törende alacak. Sergilenmeye layık görülen fotoğraflar 22 Kasım – 5 Aralık 2008 tarihleri arasında Koç Allianz Fotoğrafevi Galerisi'nde fotoğrafseverlerle buluşacak.


Selim Uçar

Yarışmanın seçici kurulu fotoğraf sanatçıları Arif Aşçı, Atilla Durak, Gülnur Sözmen, Koç Allianz Fotoğrafevi yöneticisi Hasan Şenyüksel, Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Kamil Fırat, Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Murat Germen, Koç Allianz Genel Müdürü George Sartorel'den oluşuyordu.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :