Cosentino, 14’üncü Tasarım Yarışması’nın Kazananlarını Açıkladı

mimarizm.com / 22 Ekim 2020
Cosentino’nun, bu yıl 14’üncüsünü ‘Cosentino ve Yerel Gelenek: Çağdaş İşçilik’ temasıyla düzenlediği Cosentino Design Challenge kazananları belli oldu.

Cosentino’nun, bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği ve dünyanın birçok ülkesindeki 31 üniversiteden katılımın gerçekleştiği Cosentino Design Challenge sonuçları açıklandı. ‘Cosentino ve Yerel Gelenek: Çağdaş İşçilik’ temasıyla düzenlen ve 360’dan fazla öğrencinin katıldığı yarışmada projeler Mimarlık ve Tasarım kategorisinde değerlendirildi. Mimarlık kategorisinde 213, Tasarım kategorisinde 150 projenin katıldığı yarışmada Tasarım ve Mimari olmak üzere 2 ayrı kategoride 6 aday 1000 Euro ödül almaya hak kazandı. Her iki kategoride ikinciliği alan 6 kişiye de sertifika verildi.

Yarışma pandemi nedeniyle online gerçekleştirildi

Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl online gerçekleştirilen, Cosentino Group İletişim ve Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Cosentino Design Challenge’ın Başkanı Santiago Alfonso’nun başkanlık ettiği yarışmaya birçok üniversiteden profesör jüri olarak katıldı.

Cosentino Design Challenge büyüyor

“Karşılaştığımız istisnai durum rekabeti durduramadı” diyen Cosentino Design Challenge Koordinatörü Adelina Salinas, “Pandemi gibi son derece büyük bir sağlık baskısının olduğu dönemde, yarışmaya geçtiğimiz yıllardan daha fazla katılım olduğu için mutluyuz” dedi.

Yarışma Başkanı Santiago Alfonso, "Pandeminin günlük hayatımızı ciddi şekilde etkilediğini dikkate alırsak, bu yılki katılım bizi oldukça gururlandırıyor ve geleceğin profesyonellerinin yetenek ve yaratıcılığına kendini adayan şirket olarak başından beri bu projeye devam etmemiz için bizi cesaretlendiriyor. Projelerin değerlendirilmesi sırasında benim için daha da netleşen bir diğer konu da tasarım ve mimarinin mevcut ve gelecekteki sorunlara gerçek çözümler sunabileceği ve sunması gerektiğidir” şeklinde konuştu.

Mimari Kategorisi’nde 1000 Euro ödül alan projeler

- Cosentino Square, Luis Mínguez González

Cosentino Square

- Black Hole, Alexandra Bailey

- In Between, Teresa Martínez López

Mimari Kategorisi’nde sertifika alan projeler

- Urban Patio, Anna Burdeus Peirats

- Fraternity, Chandra María Carrasco López

Fraternity

- Memorial, Miguel Angel Chavez Hermoza

Tasarım Kategorisi’nde 1000 Euro alan projeler

- Bravo!, Teresa Martínez López

- Stone Stool, Miguel Ángel Ygoa Fernández de Castro

- Hamoon, Noive Ceballos Gómez, Laura Barón Palmero

Tasarım Kategorisi’nde sertifika alan projeler

- Atsui by Jorge Rios, Gurpreet Signh, Ana Manchón, Johan Forkin

- Primitive Instinct, Paula Garnica González

- Flora, VU Minh Quynh


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :