CarpetVista Uluslararası Tasarım Yarışması'nda Üçüncülük Büşra Kuşçu'nun Oldu

mimarizm.com / 10 Aralık 2015
Uluslararası halı desen tasarım yarışması "CarpetVista"da 3.’lük ödülünü genç tasarımcı Büşra Kuşçu "Dream Catcher/Düş Yakalayan" tasarımıyla kazandı.

53 farklı ülkeden 700 tasarımın yarıştığı uluslararası halı desen tasarımı yarışması "CarpetVista Tasarım Yarışması"nda genç tasarımcı Büşra Kuşçu da dereceye girdi. Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü mezunu Kuşçu 3.'lük ödülünün sahibi oldu.

Geçen yıl İstanbul Halı İhracatçıları Birliği'nin (İHİB) Halı Tasarım Yarışması'nda finale kalan Kuşçu, tasarımın ortaya çıkış aşamasını "İlham yakalayabilmek adına önceden topladığım kültürel objelere göz attım. Dream Catcher/Düş Yakalayan Kızılderili inancına göre rüyanızda sizi rahatsız eden kötü ruhları ve kabusları def eder. Aslında bu obje karanlık rüyaları temsil etse de, ben onu renkli rüyalara açılan bir kapı olarak yansıtmak istedim ve ortaya tasarımım çıktı. Renkli anıların bir araya gelerek oluşturduğu bir hortum olarak resmettim rüya kapısını" diye anlatıyor.

CarpetVista tarafından düzenlenen yarışmada ilk üçe giren tasarımlar, siteyi ziyaret eden 60 binden fazla ziyaretçi ve jüri üyeleri tarafından birlikte belirlenmiş. Dereceye giren üç tasarım da sınırlı sayıda üretilerek sitede satışa sunulacak.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :