Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 16 Eylül 2015

8. Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında düzenlenen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri, İstanbul Wyndham Grand Kalamış Marina Otel'de gerçekleşen törende sahiplerini buldu.


Törende Avusturya, Danimarka, Almanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, İsveç ve Türkiye'den projeler "Award of Merit"e değer görülürken; Çek Cumhuriyeti - Troja Köprüsü, Paris - Fransa Kültür Merkezi (the Canopy), Portekiz - Amazonia Stadyumu (Brezilya) ise "Award of Excellence" ile onurlandırıldı.Avrupa Yapısal Çelik Birliği'nin (ECCS) koordinasyonunda Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından sekizincisi düzenlenen Çelik Köprüler Sempozyumu dün (16 Eylül 2015) sona erdi.

Sempozyumun ikinci gününde, ECCS'nin en önemli etkinliklerinden biri olarak görülen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni (European Steel Design Awards Ceremony) düzenlendi. Törende, 13 ülkeden gelen 10 projenin paydaşları "Awards of Merit", uluslararası jüri tarafından belirlenen üç proje de "Awards of Excellence" ödüllerini almaya hak kazandı.


Türkiye'den Kayalar Kimya'ya ödül

Her projeye, mimarı, mühendisi, mal sahibi ve çelik imalatçısı olmak üzere dört kategoride ödül verildi. Çek Cumhuriyeti'nde bulunan Troja Köprüsü, Paris'te yer alan Fransa Kültür Merkezi (the Canopy) ve Portekizli firmalar tarafından Brezilya'da yapılan Amazonia Stadyumu, Awards of Excellence'a layık görüldü.

Awards of Merit kazananları arasında, Türkiye'den Kayalar Kimya'nın Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkezi Binası da yer aldı.Ayrıca, Türkiye dahil beş ülkeden gelen öğrenci projeleri, Avrupa Çelik Yapı Tasamı Ödülleri kapsamında başarı ödülü ile onurlandırıldı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :