4. Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 25 Aralık 2013

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Koçtaş'ın geleceğin mimar, iç mimar ve endüstriyel tasarımcılarının kişisel gelişimlerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği yarışmada, dereceye girenlere ödülleri Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu'nun da katıldığını bir törenle teslim edildi.

Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya koymalarına fırsat tanımak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada bu yıl öğrencilerden içinde kitaplık da bulunan ‘çalışma alanı' tasarlamaları istendi. Yarışmaya Mardin'den Aydın'a, Antalya'dan Bursa'ya Türkiye'nin dört bir yanında yer alan 29 farklı üniversiteden, 119 orijinal proje ve toplam 157 öğrenci katıldı.

Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması'nın jüri üyeleri arasında; asıl mesleği mimarlık olan ünlü müzisyen Yüksek Mimar Erol Evgin'in yanı sıra Prof. Dr. Hasan Şener (İstanbul Teknik Üniversitesi), Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Hakan Gürsu (ODTÜ), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Mimar Nehir Kunter ve Y. Doç. Dr. Nilüfer Sağlar Onay yer aldı.

Koçtaş'ın Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması'nda bu yıl birincilik ödülü, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Kaan Selçuk'a gitti. İkincilik ödülüne İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Didem Öztürk ve Kübra Coşkun değer görülürken, üçüncülük ödülü ise İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Egemen Dereli ve Sadık Mert Kocaman'ın oldu.

Birincilik ödülünü alan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Kaan Selçuk'a 5000 TL para ödülü takdim edilirken, ikinci projeye 3000 TL, üçüncüye ise 2000 TL para ödülü verildi. Yarışmada 5 projeye mansiyon, 5 projeye de teşvik ödülü verildi. Yarışmada bu yıl ilk defa, birinci olan proje sahibine Koçtaş'ta 3 ay boyunca staj yapma imkanı tanınacak.

"Topluma ve gençlere değer katacak bir proje yapmaktan onur duyuyoruz"

Ödül töreninde konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu,ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider kuruluşu olarak daima ilkleri gerçekleştirme yolunda çaba harcadıklarını söyledi. Bir yandan Koçtaş'ın gelişimini destekleyecek şekilde işlerini geliştirirken, bir yandan da içinde bulundukları sektörün büyümesine katkı sağlayacak projelere imza attıklarını söyleyen Alp Önder Özpamukçu, "İşte Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması da, bu çabamızın somut bir sonucu" dedi. 

Özpamukçu, Koçtaş olarak 4 yıl önce gençlerin üniversitede öğrendikleri teorik bilgileri, endüstriyel hayata taşımalarına köprü olacak bir proje geliştirerek, Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması'nı hayata geçirdiklerini söyledi. Projeye gönül veren paydaşların da desteğiyle Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması'nda bu yıl 119 projenin başvurusuyla en yüksek katılım seviyesine ulaştıklarını ifade eden Alp Önder Özpamukçu, bu projeyle; bağlı bulundukları Koç Topluluğu'nun kurucusu Merhum Vehbi Koç'un ‘Ülkem Varsa Ben de Varım' sözü ışığında, topluma ve gençlere değer katacak bir çalışma yapmış olmaktan da ayrıca mutluluk ve onur duyduklarını kaydetti. 


Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle sıralanıyor:

Birinci Ödül:
Kaan Selçuk, İzmir Ekonomi Üniversitesi

İkinci Ödül:
Didem Öztürk ve Kübra Coşkun, İTÜ

Üçüncü Ödül:
Egemen Dereli ve Sadık Mert Kocaman, İstanbul Teknik Üniversitesi

Mansiyon:
Hakan Köse ve Muhammet Birincioğlu, Uludağ Üniverstesi

Mansiyon:
Esra Yılmaz, Marmara Üniversitesi

Mansiyon:
Ferit Ateş, Anadolu Üniversitesi

Mansiyon:
Türker Naci Şaylan ve İrfan Arda Bakiryol, İstanbul Teknik Üniversitesi

Mansiyon:
Emine Buse Koç, Zeynep Yılmaz ve Ece Hapcıoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi

Teşvik:
Başak Bilge Akçaoğlu ve Mete Cem Arabacı, İstanbul Teknik Üniversitesi

Teşvik:
Burcu Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi

Teşvik:
Tayfun çelik, İzmir Ekonomi Üniveritesi

Teşvik:
Ayşe Elif Sivritepe, Melikşah Üniversitesi

Teşvik:
Furkan Soydan, İstanbul Kültür Üniversitesi


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :