10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması 1. Aşama Finalistleri Belirlendi

mimarizm.com / 01 Ağustos 2014

                     


Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile Türkiye'nin yetenekli genç tasarımcılarını aramaya devam ediyor.


Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümlerinden 2., 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerinin katıldığı yarışmaya bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi yoğun ilgi gösterildi.

Türkiye mobilya sektörünün cirosal bazda yüzde 50'sinden fazlasını temsil eden Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 10.'sunu düzenlendiği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile ev mobilyaları alanında gelecek vizyonunun geliştirilmesine katkı sağlamak, Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasına olanak vermek ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmeyi amaçlıyor.

10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nın 1. Aşama Jüri Değerlendirmesi, 22 Temmuz Salı günü Şişli Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirildi. MOSDER tarafından seçilen, alanında uzman jüri, birbirinden iddialı 200'e yakın tasarım arasından yarışmanın finalistlerini seçti.

1. Aşama Finalistleri şöyle sıralanıyor:

10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nın 2. Aşama Jüri Değerlendirmesi ve ödül töreni, Kasım-Aralık ayları içerisinde yapılacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :