VEKAM Araştırma Ödülü

mimarizm.com / 11 Şubat 2016
Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında yürütülen; Ankara’nın kentsel gelişimini, Ankara ve çevresinin toplumsal, kurumsal ve ekonomik tarihini, kültürünü ve kültürel mirasını, Ankara ve çevresi ile ilgili halk bilim ve somut olmayan kültürel mirasını araştıran bilimsel çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla araştırma ödülü veriyor.

Ödül kapsamında en az 5 adet araştırmanın her birine en fazla 10.000 TL olmak üzere maddi destek sağlanacağı duyuruldu. Başvuruların en geç 15 Mart 2016 tarihine kadar VEKAM'ın Keçiören'deki merkezine iletilmesi gerekiyor. 
 
Başvuru Şartları:
1. Araştırma ödülü, 2016’da yeni başlayacak çalışmaları ve/veya başlamış ve halen devam eden ve en geç 2017 sonunda tamamlanması hedeflenen çalışmaları kapsamaktadır.
2. Belgeleme, envanter çıkarma, listeleme, dijitalleştirme vb. çalışmalar başvuru kapsamı dışındadır.
3. Başvuru kapsamında hazırlanan çalışma/proje, Yüksek Lisans, Doktora çalışması olabilir.
4. Başvurular Türkçe ya da İngilizce dillerinden birinde yapılabilir.
 
Değerlendirme süreci
o Başvurular ilk olarak Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerden seçilen konunun uzmanı öğretim üyelerinden oluşan Bilimsel Hakem Kurulu tarafından değerlendirilir.
o Nihai değerlendirme, VEKAM Yönetim Kurulu tarafından hakem raporları doğrultusunda yapılır.
o Sonuçlar VEKAM web sayfasında yayınlanarak duyurulur.
o İletişim süreci, öncelikli olarak proje yürütücüsü olan başvuru sahibinin verdiği e-posta adresi ve diğer iletişim kanallarından gerçekleştirilir. Birden fazla başvuru sahibi var ise; diğer başvuru sahiplerini bilgilendirmekle proje yürütücüsü yükümlüdür.
 
Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :