Türkiye Çelik Yapı Tasarım Yarışması 2011

mimarizm.com / 27 Ocak 2011

Türk Yapısal Çelik Derneği –TUCSA'nın; üyesi olduğu Avrupa Yapısal Çelik Birliği-ECCS tarafından iki yılda bir düzenlenen ECCS Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri'nde değerlendirilmek üzere, Türkiye'den katılacak projeyi seçmek amacıyla açtığı Türkiye Çelik Yapı Tasarımı Yarışması'nda 2011 maratonu başlıyor.

Düzenlenmeye başlandığı 1997 yılından bu yana, Türkiye'den gönderilen projelerin 7 kez ödüle değer bulunması, ülkemizdeki çelik yapı sektörü gelişimini somut olarak kanıtlarken; sektörün dünyaya tanıtımına da önemli bir katkıda bulunuyor. 

Türkiye'den katılan projeler arasında, Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülü'ne değer görülen projeler şöyle sıralanıyor:

1997 - Tatilya
1999 - Antalya Cam Piramit
2001 - Sabiha Gökçen Havalimanı
2003 - İstanbul Çok Katlı Otoparkı
2005 - İstanbul Bilgi Üniversitesi
2007 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı
2009 - Bursa Sebze Meyve ve Balık Hali (üstteki fotoğraf)

Hangi projeler başvurabilir?

Mimarisi, mühendisliği ve imalatı Türkiye'de faaliyet gösteren kişi ya da kuruluşlarca gerçekleştirilmiş (montajı Türkiye dışında da olabilir), yapımı bitmiş ve faaliyete açılmış çelik yapıların seçkin örneklerinin katılımlarıyla gerçekleşen Türkiye Çelik Yapı Tasarımı Yarışması'nda, jüri tarafından değerlendirilen projeler arasından birinci seçilen proje, ECCS Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri'nde Türkiye'yi temsil etmek üzere gönderiliyor.

Türkiye Çelik Yapı Tasarım Yarışması 2011 Jürisi

Prof. Dr. Gülay ALTAY (Boğaziçi Üniversitesi), Prof. Dr. Harun BATURBAYGİL (Okan Üniversitesi), Necati ÇELTİKÇİ (Y. İnşaat Mühendisi), Yaşar MARULYALI (Y. Müh. Mimar; Jüri Başkanı), Prof. Dr. Nuran Kara PİLEHVARİAN (Yıldız Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Hasan ŞENER (İstanbul Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI (Yeditepe Üniversitesi)

Ödül töreni ECCS Yıllık Toplantılarında

Projenin, ECCS Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri arasında yer alması durumunda; yapının mimarı, mühendisi, müteahhiti ve mal sahibine ödülleri, ECCS Yıllık Toplantıları kapsamında düzenlenen törende takdim ediliyor. Ödüle değer bulunan tüm projeler ayrıca bir kitapta toplanıyor.

Yarışma şartnamesi için lütfen ilerleyiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :