Trabzon Arsin OSB Ana Giriş Kapısı ve Denetleme Birimi Öğrenci Proje Yarışması

mimarizm.com / 21 Mart 2024
Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerine açık "Trabzon Arsin OSB Ana Giriş Kapısı ve Denetleme Birimi Yarışması"nın son dijital teslim tarihi 19 Nisan 2024.

Yarışma Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerine açık ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş proje yarışmasıdır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışma sonucunda ödüle ve sergilenmeye layık bulunan eserler daha sonra ilan edilecek bir tarihte, Arsin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde sergilenecektir.

Yarışma alanı, Trabzon İli Arsin İlçesi, Yeşilyalı Mahallesi, Arsin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Necmettin Karaduman Caddesi, 1. Cadde ve 11. Caddenin kesişim bölgesini kapsamaktadır.

Bireysel ve gruplar halindeki katılımların kabul edildiği bu yarışmada; bireysel katılımcının kendisinin, grup katılımcılarının ise proje ekibi içinden en az bir üyesinin KTÜ Mimarlık Bölümü’nde aktif olarak lisans ya da lisansüstü öğrencileri olması zorunludur. Grup halinde katılımlarda, ekipte en az bir mimar olması koşuluyla farklı disiplinlerin kendi alanlarında katkılarının olabileceği düşüncesiyle katılımları uygun bulunmaktadır.

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmanın ilanı: 18 Mart 2024 Pazartesi
Soru sorma için son tarih: 22 Mart 2024 Cuma (Saat 17.00’a kadar belirtilen e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir)
Cevapların ilanı: 26 Mart 2024 Salı  (Bölüm resmî web sayfasında ilan edilecektir)
Projelerin dijital teslimi: 19 Nisan 2024 Cuma (saat 17.00’a kadar belirtilen e-posta adresine konu kısmına Trabzon Arsin OSB Ana Giriş Kapısı ve Denetleme Birimi yazılarak iletilmesi gerekmektedir.)
Projelerin elden teslimi ya da posta ile teslimi için son tarih: 22 Nisan 2024 Cuma (Saat 17.00’a kadar belirtilen adrese teslim edilmesi gerekmektedir.)
Jüri değerlendirmesi: 23-25 Nisan 2024
Sonuçların ilanı: 26 Nisan 2024 Cuma (KTÜ Mimarlık Bölümü internet sayfasında ilan edilecektir.)
Kolokyum ve ödül töreni: 26 Nisan 2024 Cuma (KTÜ Mimarlık Bölümü’nde yapılacak olup yeri ve saati daha sonra ilan edilecektir)

JÜRİ ÜYELERİ VE RAPORTÖRLER*

Asli Jüri Üyeleri
Ali Osman ASASOĞLU (Prof. Dr., Karadeniz Teknik Üniversitesi), Ayhan USTA (Prof. Dr., İstanbul Kültür Üniversitesi), Nilhan VURAL (Prof. Dr., Karadeniz Teknik Üniversitesi), Reyhan MİDİLLİ SARI (Prof. Dr., Karadeniz Teknik Üniversitesi), Sıddık GÜVENDİ (Mimar, Nous Architecture | Design Studio)

Danışman Jüri Üyeleri
Dursun Ali SAKARYA (Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı), Nilgün KULOĞLU (Prof. Dr., Karadeniz Teknik Üniversitesi)

Yedek Jüri Üyeleri
Derya ELMALI ŞEN (Prof. Dr., Karadeniz Teknik Üniversitesi), Nihan ENGİN (Prof. Dr., Karadeniz Teknik Üniversitesi)

Raportörler (KTÜ Mimarlık Bölümü, İletişim ve Medya Komisyonu)
Bahar KÜÇÜK KARAKAŞ (Arş. Gör. Dr.), Barış ÇAĞLAR (Arş. Gör.), Deniz BAYRAK (Arş. Gör.), Tayfur Emre YAVRU (Arş. Gör.)

* İsimler alfabetik sırada verilmiştir.

ÖDÜLLER

1. Ödül: 50.000 TL
2. Ödül: 30.000 TL
3. Ödül: 15.000 TL 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :