“Şişecam Together” Genç Yetenek Programı

mimarizm.com / 07 Kasım 2017
Şişecam Topluluğu geleceğini birlikte şekillendireceği genç yetenekleri arıyor. Bu doğrultuda hayata geçirilen “Şişecam Together” genç yetenek programı ile iş yaşamına adım atacak yetenekli gençlerin kariyerlerine yön verilmesi amaçlanıyor. Son başvuru tarihi 19 Kasım olan programa, lisans 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecek.

Üretim faaliyetlerini 13 ülkede 22 bine yakın çalışanıyla sürdüren Şişecam Topluluğu, geleceğini birlikte şekillendireceği genç yetenekleri arıyor. Topluluk, bu kapsamda hayata geçirdiği genç yetenek programı “Şişecam Together” ile iş yaşamına adım atacak yetenekli gençlerin kariyerlerine yön vermeyi amaçlıyor.

Gençlerin kariyerlerini Şişecam profesyonelleriyle birlikte şekillendirebileceği programa, üniversitelerin lisans bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri 19 Kasım 2017 tarihine kadar başvurabilecek. 

Şişecam Together, 150 ülkeyi aşan satışları ve 13 ülkedeki üretim faaliyetleriyle gerçek anlamda uluslararası ölçekte bir topluluk olan Şişecam’da çalışma fırsatı sunuyor.

Programın internet sayfasından online başvuruda bulunan genç yetenekler, sınav değerlendirmesi aşamasından geçerek, Şişecam Genel Merkezi’nde vaka çalışmasının gerçekleşeceği programa katılarak, yöneticilerle birebir görüşecek. Finalde başarılı olan genç yetenekler ise kariyerlerinde ilk adımı Şişecam Topluluğu’nun bir üyesi olarak atma fırsatını yakalayacak.  

“Genç yetenek programını yurtdışına da taşıyoruz”

Şengül Demircan

Genç yetenek programı Şişecam Together’ın sadece Türkiye’de değil, topluluğun faaliyet gösterdiği Almanya, Bulgaristan, Slovakya, Rusya ve Bosna-Hersek’te de eş zamanlı olarak hayata alınacağını belirten Şişecam Topluluğu İnsan Kaynakları Başkanı Şengül Demircan, “Küresel stratejilerimiz ile uyumlu olarak, Şişecam Together programını yurtdışına da taşıyoruz. Lisans döneminden itibaren genç yeteneklerle uzun süreli bağ kurmak, uzman yardımcısı ve mühendis alımları için nitelikli havuz oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda üniversite işbirliklerimizi yurtdışında da güçlendireceğiz” dedi.

Şişecam Together genç yetenek programı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :