PEMDER Yüksek Lisans Tez Ödülleri – 2022

mimarizm.com / 02 Kasım 2022
Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Bilim Derneği tarafından düzenlenen PEMDER Yüksek Lisans Tez Ödülleri – 2022'nin son başvuru tarihi 30 Kasım 2022.

Amaç

Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Bilim Derneği, eğitim kurumlarımızda lisans üstü çalışma yapan bilim insanlarının uzun ve yorucu bilimsel çalışmalar sonunda ortaya koydukları tez çalışmalarının değerlerine dikkat çekmek ve bunların bilim ve meslek dünyasında daha etkin duyurulması ve tanıtılmasını sağlamak üzere 2021 yılında PEMDER Lisansüstü Tez Ödüllerini başlatmıştı.

Her yıl düzenlenmesi planlanan bu ödüller çerçevesinde Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalı’nda lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin tezleri, PEMDER Yarışma ve Başarı Ödülleri Komisyonu’nca belirlenen akademik jüriler tarafından değerlendirilmektedir.

Ödüllerin amacı, zaten bir bilim jürisi tarafından başarılı bulunmuş tezleri irdelemek değil; belirlenen ölçütler bağlamında; özgün, güncel, kuramsal ya da uygulamaya dönük olarak, bilimsel ve toplumsal anlamda sonuçları en yararlı olabilecek tezleri belirlemektir.

Kapsam

Ödüller, lisansüstü çalışmasını ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yer alan üniversitelerdeki Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dallarında tamamlayan öğrencilerin tez çalışmalarını kapsamaktadır.

2022 yılı ödüllerine tezlerini son üç yılda (2020-2021-2022) tamamlamış olan Yüksek Lisans tez sahipleri başvurabilecektir.

Başvuru Koşulu ve Şekli

1. Yüksek Lisans tezlerini, ülkemizde ve KKTC’de yer alan üniversitelerdeki Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dallarında tamamlamış olmak gerekmektedir.

2. 2022 Yılı başvuruları 30 Kasım 2022 saat 17:00’a kadar PEMDER web sayfasında (http://pemder.org.tr/yarisma-ve-basari-odulleri) yer alan başvuru linki kullanılarak, çevrimiçi yapılacaktır. Tezlerin basılı nüshası gönderilmeyecektir.

3. Tezler Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Ulusal Tez Merkezi web sayfasından (https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi) pdf olarak indirilerek gönderilecektir.

4. Tezlerde herhangi herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Ancak; tez içinde sayfa boyutunda çok küçük kalan ve okunmasında zorluk çekildiği düşünülen şekil, harita ya da fotoğraflardan önemli görülenler ayrıca gönderilebilir.

Değerlendirme

Başvurular PEMDER Yarışma ve Başarı Ödülleri Komisyonu tarafından ön denetimden geçtikten sonra oluşturulacak jürilere gönderilecektir. Jüri değerlendirmesi sonucunda ödül almaya uygun bulunanlar belirlenecektir.

Ödüller

PEMDER Lisansüstü Tez Ödüllerinin ana amacı, belirlenen ölçütler bağlamında en başarılı olduğu değerlendirilen tez sahiplerini onurlandırmaktır. Bunun yanı sıra sertifika ve para ödülü de verilecektir. 2022 yılında iki adet Yüksek Lisans Tezine Eşdeğer Başarı Ödülü verilecektir.

2022 Yüksek Lisans Tez Ödülü: Sertifika ve tez başına 2.500 TL para ödülü

Önemli Tarihler

Başvuru başlangıcı: 01.11.2022
Son Başvuru: 30.11.2022
Sonuç Açıklama: 05.01.2023
Kolokyum ve Ödül Töreni: 15.01.2023

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :