MimED2021 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri

mimarizm.com / 06 Ekim 2021
İki aşamalı olarak yirmincisi düzenlenen, MimED2021 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri'nde son proje yükleme tarihi 31 Ekim 2021.

Yarışmayı Açan Kuruluş

Yarışma Mimarlık Eğitimi Derneği (MimED) tarafından her sene periyodik olarak açılmaktadır. Bu sene yirmincisi gerçekleştirilecek olan ‘MimED2021 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri’, mimarlık bölümü lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin mimari proje stüdyolarının ‘2020-2021 güz’, ‘2020-2021 bahar’ ve bazı üniversitelerimizde yürütülen yaz okulu kapsamındaki ‘2020-2021 yaz’ yarıyıllarını kapsamaktadır. Yaz stajları kapsamında yapılan projeler değerlendirme dışıdır.

Yarışmanın Türü

Yarışma mimarlık bölümü öğrencilerine açık, dijital ön eleme ve çevrimiçi jüri oturumu olmak üzere iki aşamalı olarak düzenlenmiş ulusal bir mimarlık bölümü öğrencileri proje yarışmasıdır. Yarışmanın ilk aşaması, yarışma web sitesine (www.mimedprojects.com) dijital olarak yüklenen projelerin jüri tarafından değerlendirilmesiyle ardışık dijital ön eleme turları olarak gerçekleşecektir. Yarışmanın ikinci aşaması ise dijital ön eleme aşamasını geçerek seçilen projelerin jüri tarafından çevrimiçi jüri oturumunda değerlendirilmesiyle gerçekleşecektir.

Yarışmaya Katılma Koşulları

- Yarışma Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki mimarlık vb. fakültelerinin mimarlık bölümlerine kayıtlı tüm lisans öğrencilerine açıktır.

- ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’ ve ‘Dördüncü yıl mimarlık öğrencileri proje ödülleri’ olmak üzere dört kategoriden oluşan yarışmaya, öğrenciler ‘2020-2021 güz’, ‘2020-2021 bahar’ ve ‘2020-2021 yaz’ yarıyıllarında mimari proje stüdyolarında tek başına ya da (en fazla 3 kişilik) grup olarak ürettikleri projeleri ile katılabilirler. Dördüncü yıl kategorisine bitirme, diploma, son yarıyıl projeleri vb. dahil değildir.

- Öğrenciler yarışmaya birden fazla proje ile katılabilirler. Her bir proje için ayrı katılım ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bir proje birden fazla öğrenci tarafından hazırlanmışsa bir öğrencinin katılım ücretini ödemesi yeterlidir.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 05 Ekim 2021
Soru Sorma için Son Tarih: 08 Ekim 2021
Cevapların İlanı: 11 Ekim 2021
Dijital Kayıtlar ve Projelerin Yüklenmesi için Son Tarih: 31 Ekim 2021
Proje Yürütücüsü Onayı ve Katılım Ücreti Ödemesi için Son Tarih: 02 Kasım 2021
Ön Eleme Sonuçlarının İlanı: 30 Kasım 2021
Çevrimiçi Jüri Değerlendirmesi: 04-05 Aralık 2021
Sonuçların İlanı: 14 Aralık 2021
Çevrimiçi Kolokyum ve Ödül Töreni: 14 Aralık 2021 (17.30 / Zoom / Link www.mimed.org.tr’den İlan Edilecektir.)
Proje Sergisi: 14 Aralık 2021-14 Ocak 2022 (Çevrimiçi Sergi / www.mimed.org.tr)

Katılım Ücreti

MimED2021 Öğrenci Ödülleri’ne gönderilen her bir proje için 50TL katılım ücreti alınmaktadır. Katılım ücreti dijital kayıt sırasında projenin proje yürütücüsü onayı almasından sonra yatırılmalıdır. Kaydın tamamlanması ve onaylanması için yarışma hesabı kontrol edilecektir. Bir proje birden fazla öğrencinin ortak çalışması ise bir öğrencinin katılım ücreti ödemesi yeterlidir. Bankaların havale ve EFT talimatlarına ilişkin prosedür farklılıklarından dolayı doğabilecek aksaklıklar öğrenci sorumluluğundadır (Bankalar değişken miktarlarda EFT ücreti alabilmektedir. Katılımcıların havale ve EFT ücretine ilişkin bankaları tarafından önden bilgi almaları ve alternatiflerini değerlendirmeleri tavsiye edilir.).

Banka bilgileri                      

Mimarlık Eğitimi Derneği
TC İş Bankası Ayaspaşa Şubesi
Hesap No: 425044                         
IBAN:  TR50 0006 4000 0011 0050 4250 44

Yarışma şartnamesine uymayan ve/veya dijital ön elemeyi geçemeyerek elenen projeler de dahil olmak üzere katılım ücretleri geri ödenmemektedir.

MimED 2021 mimarlık öğrencileri proje yarışması jüri üyeleri *

Büşra Al (Y. Mimar, Plugofis)
Sebla Arın Ensarioğlu (Dr. Öğr. Üyesi,  Bursa Uludağ Üniversitesi)
Ayşe Zeynep Aydemir (Dr. Öğr. Üyesi,  MEF Üniversitesi)
Hasan Okan Çetin (Öğr. Gör., Orta Doğu Teknik Üniversitesi)
Senem Doyduk (Dr. Öğr. Üyesi, Sakarya Üniversitesi)
Ali Eray (Y. Mimar, PAB Mimarlık)
Spiros Papadopoulos (Dr., University of Thessaly)
Stefan Popa (Dr., Architectural Association)
Nizam Onur Sönmez (Doç. Dr., İstanbul Teknik Üniversitesi)
Melis Varkal (Y. Mimar, Ofisvesaire)

Koordinasyon

Meriç Altıntaş Kaptan (Ar. Gör., İstanbul Teknik Üniversitesi)
Başak Eren (Ar. Gör., MEF Üniversitesi)
İrem Korkmaz (Ar. Gör., MEF Üniversitesi)
Emirhan Kurtuluş (Ar. Gör., İstanbul Teknik Üniversitesi)

Raportörler

Sühan Artuğ (Ar. Gör., İstanbul Teknik Üniversitesi)
Bahar Gökçen Kumsar (Ar. Gör., İstanbul Teknik Üniversitesi)
Gülbin Lekesiz (Ar. Gör., Özyeğin Üniversitesi)
Elif Öz Yılmaz (Ar.Gör., İstanbul Teknik Üniversitesi)

* isimler soyadına göre alfabetik sırada verilmiştir.

Ödüller

- MimED öğrenci yarışmasında her bir kategori için bir adet ‘başarı ödülü’, bir adet ‘teşvik ödülü’ ve jüri tarafından belirlenen sayıda ‘jüri özel ödülü’ verilmektedir.

- ‘Başarı Ödülü’, ‘Teşvik Ödülü’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere, tüm ödül alan katılımcılara sertifika ve para ödülü verilmektedir.

- MimED her yarışma dönemi için para ödüllerinin miktarlarını bütçe olanakları içerisinde belirler. MimED2021 için her kategoriden seçilen başarı ödülüne 3000 TL, teşvik ödülüne 2000 TL, jüri özel ödülüne ise 500TL para ödülü verilecektir.

- MimED yarışmada ödül alan tüm projeleri yayınlama hakkına sahiptir. Ödül alan tüm projeler MimED tarafından hazırlanacak dijital yayında yer alacaktır. Yarışmada dijital ön elemeyi geçerek ikinci aşamaya katılan bütün projeler de – proje sahibi tarafından aksi belirtilmedikçe – kimlik bilgileriyle birlikte MimED tarafından yayınlanabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :