Kültür için Alan 2. Dönem Destek Programı 2020

mimarizm.com / 23 Temmuz 2020
Kültür ve sanat alanında gerçekleşecek dijital projelere odaklı, Kültür için Alan Destek Programı 2020'ye başvuru için son tarih 16 Ağustos 2020.

 

Duyuru Metni

 

Covid-19 salgını süresince toplumla daha güçlü bir diyalog kurmak ve böylece salgının olumsuz etkilerine karşı koymak amacıyla, farklı şehirlerden kültür ve sanat alanındaki aktörler, çeşitli çevrimiçi alanlarda sanal üretimler ve programlar geliştirdi. Salgın, diğer yandan, kültürel alanda etkin olan bazı aktörlerin faaliyetlerini de durdurma noktasına getirdi. Bu nedenlerden ötürü, yalnızca yaratıcılığı dijital platformlarda kucaklamakla kalmayıp, aynı zamanda dezavantajlı aktörleri sanal ortamda ilerici çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla Kültür için Alan, yılın son çeyreği için bir seferliğe mahsus bir destek programı başlatıyor.

Bu destek fonu, sanatsal anlayışı kültürel alanda bilgi ve/veya eğitim programlarıyla birleştiren, bir etki yaratmayı ve daha geniş ve çeşitli bir kitleye ulaşmayı hedefleyen önerilere odaklanıyor. Sanal-kültürel alanın seçkin örneklerini geliştirmek isteyen profesyoneller, çevrimiçi proje önerileriyle fona başvurabilirler. Başvuru formunda açıklanan kriterleri karşılayan ve değerlendirme aşamasından sonra seçilen projelerin her biri 40.000 TL’ye kadar mali destek alabilir. Toplamda en fazla 15 proje seçilecektir.

Başvuru Koşulları

İzmir, Diyarbakır veya Gaziantep ile bu şehirlerin komşu kentlerinde bulunan, sanat ve kültür alanında faaliyet gösteren kurum, inisiyatif veya kişiler fona başvurabilirler. Gaziantep, İzmir, Diyarbakır olmak üzere üç şehirden birinde faaliyet planlayan, ancak başka bir kentte faaliyet gösteren kuruluşların yerel bir ortağı bulunma şartı aranmaktadır. Bu durumda yerel ortak sözleşmeyi imzalayacaktır. Fon miktarı ilgili banka hesabına aktarılacaktır.

Başvuru Takvimi

Şehir Koordinatörleri'ne danışma süreci: 6-16 Ağustos
Son başvuru tarihi: 16 Ağustos 2020, 23:00´a kadar
Onaylanan projelerin duyurusu: 4 Eylül 2020
Onaylanan projelerin başlangıç tarihi: 5 Eylül 2020
Proje faaliyetlerinin bitiş tarihi: 10 Aralık 2020
Sonuç raporları için son tarih: 29 Aralık 2020

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :