INFOCORE // : A Video Kiosk @ Buyukada

mimarizm.com / 04 Şubat 2015


İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimari Proje Stüdyosu 7 tarafından düzenlenen "INFOCORE // : A Video Kiosk @ Buyukada" başlıklı yarışmanın proje teslim tarihi 26 Şubat 2015.


Architectural Design Studio 7 //: TRANSP( )SE teması ile işlenecek bu dönem stüdyosunun ilk ayını kapsayan bu yarışma, İstanbul'da aynı dönemde okuyan mimarlık öğrencilerinin de katılımına açık ve dili ingilizce.

Jürisini Alper Derinboğaz, Ayşe Şentürer, Boğaçhan Dündaralp, Deniz Koç Çeliker (Adalar Müzesi Küratörü), Erenalp Büyüktopçu, Hakan Tüzün Şengün, Meriç Öner (SALT) ve Zeynep Aydemir'in oluşturduğu "INFOCORE // : A Video Kiosk @ Buyukada" yarışması, öncelikle Büyükada'nın tarihçesi ve coğrafyasından hareketle seçilen herhangi bir noktada adaya eklemlenebilecek bir yapının/yapıların tasarımını talep ediyor.

Bu çerçevede yaklaşık 300 m3 hacim içinde her tür ekolojik, teknik ve poetik gerekçelerle üretilebilecek bir yapının tasarlanmasını amaçlayan yarışmanın teslimi, sergi ve jüri oturumu 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 14:00'da Taşkışla 3505 no'lu stüdyoda gerçekleşecek.

* Sonuç ürün olarak iki adet A2 boyutlarında dikey hazırlanmış poster teslim edilecek.

* Yarışmaya farklı disiplinlerden katılım memnuniyetle karşılanacağı gibi bu ekiplere peyzaj, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı gibi Mimarlık Fakültesi bölümlerinin yanı sıra matematik, biyoloji, endüstri, çevre, sosyoloji vb. alanlardan da katılım mümkündür.
 
* Kurulacak gruplar 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yeni mezunları (2014-2015) içerebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :