İHİB 14. Halı Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 25 Mart 2020
İstanbul Halı İhracatçıları Birliği tarafından bu sene on dördüncüsü düzenlenen Halı Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi 18 Mayıs 2020.

Yarışma Hakkında

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), geleceğe yatırım yapmak ve yeni yeteneklere fırsat kapılarını aralamak amacıyla, Türkiye’nin en kapsamlı “Halı Tasarım Yarışması”nın on dördüncüsünü düzenliyor. Her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen yarışmamız, hem halıcılık sanatının gelişmesine yardımcı olacak hem de sektöre süreklilik ve canlılık kazandıracak genç halı tasarımcılarını keşfetme amacı gütmektedir. Yarışma her yıl genç ve yetenekli tasarımcı adaylarına kendilerini ifade etme şansı vermektedir. İHİB Halı Tasarım Yarışması üniversite öğrencilerinin veya yeni mezunların katılımına açık olup tek kategoride organize edilmektedir.

Katılım Koşulları

- Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde veya yurtdışında okuyan T.C. veya K.K.T.C vatandaşları,

- Üniversitelerin Ön lisans, Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinde (bölüm sınırlaması olmaksızın ) okuyan veya en fazla 5 yıl önce mezun olmuş olan,

- ​İHİB’ in daha önce düzenlemiş olduğu Halı Tasarım Yarışmalarında ilk üç dereceye girmemiş olan herkes bu yarışmaya katılabilir.

- ​İTKİB çalışanlarının ve jüri üyelerinin yakınları ile çalıştığı kurumlardan herhangi bir kişi yarışmaya katılamaz.

- ​Yarışmaya katılan dosyaların son 5 yılda kumaş, deri, moda vb gibi diğer tüm tasarım yarışmalarında dereceye girmemiş tasarımlardan oluşması gerekmektedir.

- ​Sanatta yeterlik, Doktora Öğrencileri ve Öğretim Elemanları yarışmaya katılamazlar.

Ödüller

1. Yurt dışındaki önemli fuarları ziyaret

2. Para ödülleri:

Birincilik Ödülü: 15.000 TL
İkincilik Ödülü: 10.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 5.00 TL

3. Eğitim ödülü

4. Dizüstü bilgisayar ve Tasarım programı ödülü

Başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :