IFLA Avrupa Tarımsal Peyzaj Fotoğraf Yarışması

mimarizm.com / 10 Mayıs 2024
IFLA Avrupa Tarımsal Peyzaj Çalışma grubu, kırsal geleneksel tarımsal peyzajlarda insanın temel rolünü vurgulamak amacıyla profesyonel ve amatör fotoğrafçıları bu temayla ilgili fotoğraflar sunmaya davet ediyor.

IFLA (International Federation of Landscape Architects) Avrupa Tarımsal Peyzaj Çalışma grubu, kırsal geleneksel tarımsal peyzajlarda insanın temel rolünü vurgulamak amacıyla profesyonel ve amatör fotoğrafçıları bu temayla ilgili fotoğraflar sunmaya davet etmektedir.

Kimler katılabilir?

Yarışma, IFLA Avrupa Üye Ülke vatandaşlarına (iflaeurope.eu), AB 27 Üye Ülkesi, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre ve Türkiye vatandaşlarına ve İstikrar ve Ortaklık anlaşmaları kapsamındaki vatandaşlara: Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Sırbistan ve Bosna-Hersek açıktır.

- Fotoğrafların yukarıda belirtilen ülkelerde çekilmiş olması gerekmektedir.

- Tüm katılımcıların 18 yaş ve üzeri olması gerekmektedir.

- Gönderilen materyalin tüm telif haklarına sahip olunması gerekmektedir.

- Hak Beyanı gönderilmesi gerekmektedir.

- Katılım göstererek yarışma kurallarını ve Şartlar ve Koşulları kabul ettiğiniz varsayılacaktır.

Nasıl katılım sağlanır?

Katılımcılardan, geleneksel tarım ortamındaki kişi/kişilerin bulunduğu bir fotoğraf (en az 300 dpi) sunmaları istenmektedir. Geleneksel sistem, sürdürülebilir, üretken, özel bir kimliğe sahip bir peyzaj, insan ve çevre, doğa-kültür arasındaki birlikte evrimin bir ifadesi olarak kastedilmektedir. Yetiştirme/üretme tekniği ve nihai diğer faaliyetler (tarım turizmi vb.) kısaca tanımlanmalı ve yerel topluluk ile peyzaj arasındaki ilişkinin sergilenmesi kuvvetle teşvik edilmelidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :