Flamingo Deluxe Balo ve Etkinlik Alanları Mimari ve İç Mekan Öğrenci Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 01 Ekim 2015
Flamingo Deluxe Ziyafet ve Balo Salonları tarafından düzenlenen yarışmanın proje teslim tarihi 23 Kasım 2015.

 

2004 yılında yüzme havuzu ve spor kompleksi olarak hizmet vermeye başlayan Flamingo tesislerinin adı, 2011'deki yenileme çalışmalarının ardından Flamingo Deluxe Ziyafet ve Balo Salonları olarak değiştirildi. Kongre, seminer, toplantı, ürün lansmanı ve düğün organizasyonlarının yapıldığı tesiste şu anda 3 adet salon bulunuyor.

 

Yenilik ve değişimi önemseyen tesis yönetimi 2015 itibariyle, Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencilerinin katılacağı "Flamingo Deluxe Balo Ve Etkinlik Alanları Mimari ve İçmekan Öğrenci Tasarım Yarışması"nı düzenleme kararı aldı.

Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerin Mimarlık Fakültesi lisans öğrencilerine yönelik olarak tek aşamalı düzenlenen mimari ve iç mekan tasarım projesi yarışmasının son teslim tarihi, 23 Kasım 2015

Yarışmanın amacı:
Bu yarışmanın temel amacı; Mimarlık ve İçmimarlık bölümü öğrencileri arasında tasarım odaklı düşünme ve ifade etme konusunda farkındalık oluşturarak, iletişim ve etkileşim ortamı yaratmaktır. Bu amaç doğrultusunda mimarlık eğitiminde yarışmacı bir ortamın oluşturulmasına katkı yapmak hedeflenmektedir. Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin dikkatlerini eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklamaları, tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve desteği sağlamaktır.

Katılım şartları:
Türkiye genelinde Mimarlık bölümünde lisans eğitimi gören öğrenciler yarışmaya bireysel veya grup olarak katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Projelerin teslimi:
Projeler, sergileme kolaylığı açısından, en fazla 3 adet düşey A1 [59,4cm. X 84,1cm.] boyutunda karton veya fotoblok pano üzerinde teslim edilecektir. Teslim edilecek projeye ait her bir paftanın üst kısmında 5 cm.lik bir bant oluşturulacaktır. Bu bantın sağ köşesinde 1x5cm. ebatlarında oluşturulacak bir kutuda, 5 rakamdan oluşan rumuz yer alacaktır. Bantın sol köşesinde ise " FLAMİNGO DELUXE BALO VE ETKİNLİK ALANLARI MİMARİ VE İÇMEKAN ÖĞRENCİ TASARIM YARIŞMASI" ifadesi yer alacaktır. Projelerin paftalarıyla birlikte paftaların "A4 ölçüsüne küçültülmüş halleri", "Kimlik Zarfı" ve "CD" teslim edilecektir. Kapalı ve içini göstermeyen A4 boyutundaki kimlik zarfının sağ üst köşesinde yarışmacının belirlemiş olduğu ve projeye ait her bir paftada da yer alan beş rakamdan oluşan rumuz yazılı olmalıdır. Kimlik zarfı içerisine, proje ekibinde yer alan öğrencilerin okudukları eğitim kurumundan aldıkları öğrenci belgelerini ve başvuru formunu koymaları gerekmektedir. Ayrıca, yarışmaya katılan projelerin yayınlanabilmesi ve dijital ortamda saklanabilmesi amacıyla sunum paftalarının dwg, psd, pdf, jpg formatlarında kopyalarını içeren ve üzerinde projenin rumuzu ve katılımcının isim, soyisminin yazılı olduğu bir CD, A4 boyutundaki "kimlik zarfı" nın içerisinde teslim edilecektir.

İstenenler:
- Anafikir ve yaklaşımı anlatan ölçekli-ölçeksiz diagramlar (şemalar)
- 1/100 ölçekli planlar, kesitler, görünüşler. 3 boyutlu çizimler.
- 1/50, 1/20 ölçekli tasarıma özgü sistem detayları.
- Proje önerileri paftaları, paftaların A4 ölçüsüne küçültülmüş halleri, Kimlik Zarfı ve bu kimlik zarfı içerisinde yer alacak CD-DVD teslim edilecektir.

Teslim tarihi ve yeri:
Katılım ve teslim için son tarih 23 Kasım 2015 Pazartesi günü, saat 17:00' dir. Projelerin Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü' ne teslim edilmesi gerekmektedir. Posta – kargo yolu ile gönderilecek projeler için adres; "Erciyes Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, 38039, Melikgazi, Kayseri" şeklindedir. Posta – kargo yolu ile gönderilecek projelerin teslim zamanı olan 23 Kasım 2015, 17:00 ‘ye uyacak şekilde proje önerilerini göndermeleri beklenmektedir.

Katılımcılar için yarışma alanı yer görme 3 Ekim 2015 ve 10 Ekim 2015 tarihlerinde (2 sefer) öğlen saatlerinde yapılacaktır. İsteyen katılımcı ve ekiplerin ogrenciyarismasi@erciyes.edu.tr email adresine 2 Ekim 2015 tarihine kadar bilgi vermeleri gerekmektedir (Servis kalkış noktası, zamanı ve sayı belirleme işlemleri için gerekli görülmüştür.)

Jüri üyeleri:
Danışman Jüri Üyeleri

Mustafa Tokgöz (Flamingo Deluxe Ziyafet Ve Balo Salonları sahibi)
Harun Uzun (Flamingo Deluxe Ziyafet Ve Balo Salonları işletme müdürü)
Tuna Türkyar (Flamingo Deluxe Ziyafet Ve Balo Salonları mimarı)

Asil Jüri Üyeleri
Gökhan Avcıoğlu (Serbest mimar)
Prof. Dr. Hülya Turgut (Özyeğin Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi)
Prof. Dr. Uğur Dağlı (Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)
Doç. Dr. Gonca Büyükmıhçı (Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)
Doç. Dr. Kemal Demir (Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)
Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar Baydoğan (Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)
Gülsema Diler (Serbest mimar)

Raportörler:
Arş. Gör. Dr. Özlem Sümengen (Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)
Arş. Gör. Halide İrem Erkan Kaya (Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)
Arş. Gör. Murat Şahin (Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi)

Ödüller:
Birincilik Ödülü: 10.000 TL
İkincilik Ödülü: 5.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL
Eşdeğer mansiyon (3 adet): 500'er TL

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :