Edirne Kırmızısı Logo Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 16 Kasım 2020
Trakya Üniversitesi'nin Edirne Kırmızısına kurumsal bir kimlik kazandırmak için düzenlediği logo tasarım yarışmasının son başvuru tarihi 18 Aralık 2020.

Edirne Kırmızısıkent belleğine kazandırmak için yoğun bir çaba harcayan Trakya Üniversitesi, “Edirne Kırmızısı Stratejik Planı” dahilinde çalışmalarına devam ediyor. Edirne Kırmızısına kurumsal bir kimlik kazandırmak için harekete geçen üniversite yönetimi, Türkiye genelini kapsayan ödüllü bir logo tasarım yarışması düzenleyerek rengi yeni logosuyla buluşturuyor.

Edirne’nin unutulmaya yüz tutmuş değerlerinden biri olan Edirne Kırmızısını kent kimliğine kazandırmak adına bilimsel, kültürel, sanatsal ve birçok alanda çalışmalar başlatan Trakya Üniversitesi, Edirne Kırmızısının yeni logosunu belirliyor. 16 Kasım – 18 Aralık 2020 tarihleri arasında Türkiye genelinde düzenlenecek yarışma sonrası Edirne Kırmızısı kurumsal logosuna kavuşacak. 30 Aralık 2020 tarihinde sonuçları açıklanacak olan yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye’de ikamet eden herkes başvurabilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi olarak oluşturuldukları “Edirne Kırmızısı Stratejik Planı” dahilinde projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirterek “Şimdi de Edirne Kırmızısı rengine kurumsal bir kimlik kazandırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Edirne Kırmızısını ulusal ve uluslararası alanda en iyi temsil edecek logoyu belirlemek için kolları sıvadık. Hem renkle hem de şehrimizle özdeşleşen, rengin kimliğini ön plana çıkaracak bir logo arıyoruz” dedi.

Başvurular, 18 Aralık 2020 tarihine kadar edirnekirmizisi@trakya.edu.tr adresine mail yoluyla gönderilebilecek.

Her yarışmacının en fazla üç eserle katılacağı yarışmanın seçici kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU / Trakya Üniversitesi Rektörü
Prof. Melihat TÜZÜN / Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
Prof. Caner KARAVİT / Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi
Dr. Öğr. Üyesi İlter ALKAN / Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
Dr. Öğr. Üyesi Zehra ATABEY / Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
Öğr. Gör. Kıvanç ADA / Trakya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu
Orkun AKMAN / Trakya Üniversitesi Edirne Kırmızısı Projeler Koordinatörü

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :