Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi 2023 Başvuruları Açıldı

mimarizm.com / 11 Ağustos 2022
Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programının Türkiye Atölyesi için başvurular 26 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

İKSV Paris’in en köklü sanat kurumlarından Cité Internationale des Arts’ta 20 yıllığına kiraladığı Türkiye Atölyesi, farklı disiplinlerde çalışan sanatçılara üçer aylık dönemlerde Paris’te yaşama ve çalışma imkânı sunmaya devam ediyor.

Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programının Türkiye Atölyesi için 2023 yılı Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık dönemleri başvuruları kabul edilmeye başlandı. Başvurular, görsel sanatlar alanında, deneysel film, tasarım, performatif sanatlar gibi farklı disiplinlerde çalışan tüm sanatçılara açık.

Başlatıldığı 2009 yılından bu yana Türkiye’den 43 sanatçıyı misafir eden Türkiye Atölyesi’ne katılmak isteyen sanatçıların başvurularını 26 Eylül 2022 saat 17.00’ye kadar çevrimiçi başvuru formunu kullanarak iletmesi gerekiyor.

Programa davet edilecek sanatçılar, Çelenk Bafra, Özer Dicle, Selen Erkal, Bige Örer, Aslı Seven, Rüçhan Şahinoğlu ve Pelin Uran’dan oluşan yedi kişilik seçici kurul tarafından açık çağrı yöntemiyle belirlenecek. Seçici Kurul üyelerinin yapacağı ilk elemenin ardından ikinci aşamaya kalan sanatçılar, Seçici Kurul üyeleri ve İKSV ekibiyle sanat pratikleri ve Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi’nde yapmak istedikleri projeleri konuşmak üzere İKSV binasına davet edilecek.

Başvuru şartları
• Başvuru esnasında 40 yaşına basmamış olmak,
• İngilizce veya Fransızca dillerinden en az birini iyi derecede bilmek,
• Görsel sanatlar, deneysel film, tasarım ve performatif sanatlar gibi farklı disiplinlerde çalışmak.

Başvuru için
• Çevrimiçi başvuru formu
• Özgeçmiş
• Niyet mektubu
• Sanatçı portfolyosu

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için tıklayın

 

*

Paris'te yer alan Cité Internationale des Arts, aynı anda ev sahipliği yaptığı 350’ye yakın sanatçıya, tahsis ettiği kişisel atölyelerde iki aydan bir yıla kadar süreyle konaklama imkânı sağlıyor. Bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra çeşitli atölyelerle sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktüel üretim yapma fırsatı sunuyor. Çeşitli coğrafya ve disiplinlerden sanatçıları ağırlayan kurumda örneğin Almanya'nın 20, İsviçre'nin 17, Çin'in 16, Japonya'nın 14, İran'ın 4 atölyesi bulunuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :