Bauhaus’u Yeniden Düşünmek

mimarizm.com / 13 Haziran 2019
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Goethe Institut Ankara, Bauhaus'u Yeniden Düşünmek temasıyla kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 6 Eylül.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Goethe Institut Ankara Bauhaus’un kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde “Bauhaus’u Yeniden Düşünmek” temasıyla bir kısa film yarışması düzenliyor.

12 yaş üstü gençler için eğitim materyalleri oluşturmak ve bu materyaller aracılığıyla, sanat okulunun işaret ettiği, sanat ve zanaat arasındaki bağlantıyı anlaşılır kılmak amacıyla düzenlenen yarışma için 06 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

"Bauhaus’u Yeniden Düşünmek” başlıklı kısa film yarışmasıyla, genç kuşakları; sanat, doğa, teknik, mimari, edebiyat, ışık, renk, ses, doku, hareket ile meşgul olmaları yönünde motive ederek, 4.0 endüstri çağındaki insan, makine ve doğa arasındaki ilişkiyi kavramalarını sağlamak amaçlanıyor.

7 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek gala gösterimi ve ödül töreninin ardından 7-14 Ekim tarihleri arasında bir kısa film festivali düzenlenecek.

Her disiplinden ve yaş grubundan katılımın açık olduğu yarışmada eserlerin maksimum 5 dk süreli olması ve Bauhaus’un 100. Yılının teması gereği Bauhaus ve Modernizm, çocuk mimarlık, kent ve çevre konularını kapsaması gerekiyor.

Yarışmanın birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 5 bin TL, üçüncülük ödülü ise 3 bin TL olarak belirlendi.

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve şartnameye erişmek için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :