Artantakya Genç Yetenekler 2024

mimarizm.com / 10 Ocak 2024
Artantakya Genç Yetenekler 2024'ün, 4. edisyonu için son başvuru tarihi 1 Nisan 2024.

Artantakya 4. Genç Yetenek” yarışması ile üniversitelerde öğrenim gören (güzel sanatlar fakültelerinin herhangi bir dalında lisans veya yüksek lisans öğrencileri) genç sanatçı adaylarını desteklemek, özgün ve çağdaş sanatsal üretime teşvik etmek, yaratıcı düşüncelerle sanat eserleri üretmelerini amaçlamaktayız.

KATILIM KOŞULLARI

KONU: Serbest
TEKNİK: Serbest
KATILIM: Yarışmaya, · Resim, · Heykel, · Seramik, Cam · Fotoğraf, · Özgün Baskı, · Yerleştirme (Enstalasyon), · Video art İle katılım sağlanabilir. Katılımcı, bu yarışmaya en az 3 eser gönderecekler. Seçici kurulun yapacağı değerlendirmeler sonucunda her katılımcının bir özgün eseri sergilenecektir. Ancak Seçici Kurul özel durumlarda birden fazla eseri sergilemeye değer bulabilir.

ESERLERİN ÖZGÜNLÜĞÜ: Katılımcıların, bu yarışma için hazırlayacakları özgün, yenilikçi, öncül eserlerle yarışmaya katılmaları gerekmektedir.

ESER BOYUTLARI:

- Gerçek sergi ortamında sergilenebilen eserler, (resim, baskı resim, fotoğraf vb.) yatay veya dikey kenarlarının uzunluğu 100 cm’yi geçmemelidir.

- Üç boyutlu eserlerin taban ölçüleri: en çok 100 cm. yükseklik en çok 150 cm. olmalıdır (Üç boyutlu eserlerin en az 5-6 farklı (Tam üstten ve tam yanlardan dâhil olmak üzere) açıdan, mümkünse eşit ışık altında, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları belirtilen mail adresine gönderilmelidir).

- Enstalasyon çalışmaları en çok 2m2 boyutlarındaki bir alanı kapsamalıdır.

SEÇİCİ KURUL

Prof. Dr. Selda Mant - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
Prof. Meysem Samsun - İnönü Üniversitesi
Prof. Melihat Tüzün -   Trakya Üniversitesi
Doç. Dr. Devabil Kara - Marmara Üniversitesi
Öğr. Gör. Şenol Özdevrim  - Kıbrıs Amerikan Üniversitesi
Erkan Doğanay  - Küratör
Bilgin Aygül – Artankara kurucusu

TAKVİM

Yarışmaya katılacak eserlerin çözünürlüğü 72 dpi kısa kenarı 30 cm olacak ve jpeg formatında e-posta ile 1 Nisan 2024 tarihine kadar gönderilmelidir. Gönderimler sergiartantakya@gmail.com adresine yapılacaktır.

ÖDÜLLER

1. 2. 3. Mansiyon 3 ve Sergileme

SONUÇ

Sonuçlar 1 Nisan 2024 tarihinde web sayfası ve sosyal medya hesaplarımızda duyurulacak. Dereceye giren ve jüriden en yüksek puanı alaneserler, 15 Nisan Dünya Sanat Günü'nde www.artantakya.com 'da ve ArtAntAkyA 5th Virtual Contemporary Art Show’da sergilenecek.  Her iki etkinlik için KATILIM belgesi verilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :